עזרי עמרם, חדשות 2
הנאשם בבית המשפט, ארכיון | צילום: עזרי עמרם, חדשות 2

החשד לאונס הוביל לכתב אישום: הבוקר (שלישי) הגישה הפרקליטות כתב אישום דליי מקטה, בן 24 מאור יהודה, בגין אונס ומעשה סדום בצעירה שבילתה עמו במועדון "אלנבי 40" לפני כשבוע וחצי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

מקטה שינה את גרסתו במהלך החקירה: בתחילה הוא שמר על זכות השתיקה, לאחר מכן טען כי לא היה ביניהם מגע מיני ובהמשך "נשבר" וטען כי המעשים בוצעו בהסכמה. פרקליטות מחוז תל אביב החליטה להגיש כתב אישום נגד מקטה: עו"ד יעל הראל הציגה לבית המשפט המחוזי בעיר את כתב האישום.

לפי כתב האישום, מקטה הכיר את הצעירה בזמן שרקדו במועדון ב-11 באוגוסט. "המתלוננת, בת 18, הגיעה לבלות עם חברים בבר ברחוב אלנבי בתל אביב שם שתתה משקאות משכרים", טענו בפרקליטות, שציינו כי מקטה נכנס למועדון סמוך לשעה 06:40 בבוקר.

המועדון
מועדון אלנבי 40, ארכיון | צילום: חדשות 2

ביקשה שיפסיק - "והוא המשיך במעשיו"

"הנאשם הציע למתלוננת שתרקוד עמו וסימן לה לבוא לעברו. המתלוננת טענה שאינה יודעת לרקוד, אך לאחר שהנאשם סימן לה לבוא לעברו, קמה ממקומה והתקרבה אליו במחשבה שהנאשם מוביל אותה לרחבת הריקודים ובכוונתו ללמדה לרקוד", צוין בכתב האישום.

בהמשך מקטה הוביל את הצעירה לתא השירותים בניגוד לרצונה - שם לטענת הפרקליטות בוצעו עבירות המין. "הנאשם הוביל את המתלוננת אל עבר מסדרון שגבל בתא שירותים, נכנס לתא וסימן למתלוננת להיכנס איתו. המתלוננת סירבה והנאשם תפס את ידה ומשך אותה אל תוך תא השירותים", ציינה הפרקליטות.

בתא השירותים "הצמיד הנאשם את גופה של המתלוננת לדלת, ניסה לנשק את פיה, וכשסובבה את פניה, נישק את לחיה וצווארה". בכתב האישום צוין כי המתלוננת ביקשה ממקטה להפסיק ואמרה לו כי היא לסבית ואינה מעוניינת במגע עמו: "הנאשם לא שעה לבקשתה שיחדל והמשיך במעשיו".

הכניסה למועדון, ארכיון
הכניסה למועדון, ארכיון | צילום: חדשות 2

"לא מסוגל לרסן את דחפיו"

למרות שהמתלוננת התנגדה וניסתה להדוף אותו, מקטה נישק את פלג גופה העליון ושלח ידיים מתחת לחולצתה. "המתלוננת חזרה על בקשתה כי יחדל ממעשיו ואמרה כי היא לסבית: לאחר כך פתח הנאשם את כפתורי מכנסיה של המתלוננת, שהחזיקה בהם בחוזקה והדפה את הנאשם מעליה". בכתב האישום נכתב כי מקטה המשיך להוריד את בגדיו ובגדיה "ואנס את המתלוננת - לאחר מכן, ביצע במתלוננת מעשה סדום".

בפרקליטות ביקשו להאריך את מעצרו של מקטה עד תום ההליכים וציינו כי חברה שבילתה עם הצעירה במועדון סיפרה לחוקרים על "התרשמותה ממצבה הנפשי הקשה של המתלוננת". גם הצעירה מסרה גרסה במשטרה.

לאחר מכן בוצע בין השניים עימות: הצעירה הטיחה במקטה האשמות אך הוא טען אז כי השניים רק שוחחו. "המשיב הוכיח במעשיו שאינו מסוגל לרסן את דחפיו ואין בסירוב מילולי ופיזי כאחד, כדי להרחיקו ולמנוע ממנו לכפות עצמו על הזולת", נכתב בבקשת הארכת המעצר - בה ציינה הפרקליטות כי למקטה יש עבר פלילי: הוא הורשע בשנת 2012 בגין עבירה של מעשה מגונה שביצע כלפי מתלוננת בניגוד להסכמתה.

"הדמיון הברור בין שני המעשים מעיד כאלפי עדים על המסוכנות המינית הנשקפת מהמשיב, ועל חוסר היכולת לתת בו אמון בדמות חלופת מעצר, שיהיה בה כדי לרסן את דחפיו", טענה נציגת הפרקליטות בפני בית המשפט.