סגן הרמטכ"ל לשעבר מתייצב לצד אלאור אזריה: האלוף במילואים עוזי דיין, לשעבר מפקד פיקוד המרכז וסגן הרמטכ"ל, והאלוף במילואים דני ביטון, התייצבו היום (שני) להעיד במשפטו של החייל אלאור אזריה מטעם ההגנה. מדובר בקצינים הבכירים ביותר להתייצב לצידו של אזריה עד כה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

דיין נשאל מתי צריך להרוג מחבלים וענה כי "ביחס לשאלה האם דינם של מחבלים למות, התשובה היא "כן". דיין הסביר כי לא צריך להרוג מחבל חי - אם זה בניגוד לפקודות. האלוף במיל' אמר בעדותו כי למצ"ח אין את הכלים וסמכות לחקור אירועים מבצעיים. הוא הדגיש כי המשפט גורם נזק עצום לצה"ל ואמר: "אני לא יודע אם הלוחם טעה או לא אבל לא היה צריך להעביר את זה לתחום הפלילי, אלא אם מוצאים כוונת זדון במעשה".

האלוף במיל' דן ביטון אמר בעדותו כי "תמונת המצב של אלאור אזריה היא התמונה היחידה שקובעת - ולפיה המחבל בא לפגוע בכמה שיותר חיילים. על זה אין לנו ויכוח. לגבי הכוונה, מספיק שהחייל מזהה את הסכנה וחש את הסכנה - אף סמל לא זיהה ואף מ"מ לא זיהה. זה לא מעניין. מה שמעניין כאן הוא מה שאלאור חש וזיהה. המפקדים ברחו מאחריות".

אביו של אזריה שב לאולם הדיונים: "מצדיע למפקדים שעדיין קיימים במדינה"

היום חזר גם אביו של אלאור, צ׳ארלי אזריה, לבית הדין הצבאי ביפו, שם מתקיים הדיון בעניין בנו. זו הפעם הראשונה שאב המשפחה מגיע למקום מאז לקה באירוע מוחי בתחילת החודש שעבר. הבאתו לדיון מתל השומר, שם הוא עובר הליך שיקומי, מצריכה התארגנות לוגיסטית מורכבת ופעילי המטה למען אלאור אזריה לקחו על עצמם את המשימה.

אזריה.
אזריה. יום נוסף של עדויות לטובתו | צילום: עזרי עמרם, חדשות 2"אני מצדיע לאלופים והם המפקדים האמיתיים", אמר צ'ארלי אזריה בבית המשפט. "מזל שבמדינה שלנו יש לנו עדיין מפקדים. הם מפקדים ואני אעמוד כדי להצדיע למפקד", קם אזריה והצדיע לאלוף במיל' דן ביטון שישב לידו. "אולי אני נפלתי אבל אני מחזיק מעמד בשביל המשפחה שלי. אני מודה לכולם על התמיכה, העזרה והביקורים שעושים לי".