שטרות כסף ישראלי, שקל
שלשלה מיליוני שקלים של לקוחות לכיסה | צילום: רויטרס

גנבה מיליונים מלקוחותיה: פרקליטות מחוז ת"א פלילי הגישה היום (חמישי) כתב אישום לבית המשפט המחוזי בעיר נגד עורכת הדין איה לביא, בת 48 מתל אביב, בגין 6 אישומים של גניבה בידי מורשה ועבירות מס, השמטת הכנסה, מרמה ושתי עבירות של עורמה ותחבולה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

מכתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד שירי פרל, עולה כי בתקופה הרלבנטית לכתב האישום הייתה ניהלה לביא משרד עורכי דין ברמת גן. במסגרת ייצוג לקוחותיה בהליכי מכירת וקניית נכסים, היא מונתה לייצג את לקוחותיה, המתלוננים, במספר הזדמנויות, ולהחזיק את כספיהם בחשבונות נאמנות לשם הבטחת תשלומים על ידי המוכרים ועד לקבלת האישורים הנדרשים לשם רכישת הנכסים.

לפי כתב האישום, לאחר שנחתמו החוזים והועברו כספי הנאמנות לחשבונות שהחזיקה עבור המתלוננים, במספר רב של מועדים, בין מאי 2014 ליוני 2016, משכה עו"ד לביא סכומי כסף שונים בסך כולל של כ-4.2 מיליון שקלים מתוך חשבונות הנאמנות וכספי הנאמנות והעבירה אותם לחשבונותיה הפרטים.

"היא רוקנה את חשבונות הנאמנות ועשתה בכספים שימוש לא ידוע, שלא בידיעת המתלוננים ושלא ברשותם ובהסכמתם", נטען בכתב האישום.

כתוצאה ממעשי הגניבה, הפיקה עו"ד לביא הכנסות נוספות עליהן הייתה חייבת בהגשת דוחות לפקיד השומה. עוד במהלך השנים 2014-2016 פעלה הנאשמת במעשי מרמה עורמה ותחבולה על מנת להתחמק ממס באופן שיטתי ובמסגרת עיסוקה כעורכת דין.