בית משפחת דוואבשה
זירת הרצח בדומא | צילום: מרים אלסטר / פלאש 90, חדשות

קטין מתא הטרור שחבריו ביצעו את רצח משפחת דוואבשה בכפר דומא, שוחרר היום (חמישי) לחלופת מעצר, זאת לאחר שפרקליטיו של הקטין ערערו על החלטת בית המשפט המחוזי להמשיך את מעצרו עד תום ההליכים.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

לאחר שהוגשו כתבי האישום בפרשה, דרשה הפרקליטות להאריך את מעצרם של ארבעת הנאשמים עד תום ההליכים, ובית המשפט קיבל את הדרישה. אולם פרקליטיו של הקטין, עו"ד אלדן דנינו ועו"ד איתמר בן גביר, ערערו על כך לבית המשפט העליון, והשופט חנן מלצר אכן החזיר את התיק לדיון נוסף בבית המשפט המחוזי, תוך שהוא רומז שמעצר עד תום ההליכים ניתן לא בכל מחיר.

הפרקליטות נותרה בהתנגדותה, אבל בדיון שנערך היום קבעה השופטת המחוזית דנה מרשק-מרום שמאחר ומדובר בקטין ומאחר והוצגה לה חלופת מעצר ראויה, ניתן לשחרר את הקטין למעצר בית במקום מרוחק מסביבתו הטבעית אצל בני זוג בקצרין, תוך שהחשוד ייאזק באזיק אלקטרוני בפיקוח הדוק של בני הזוג ותוך שהוא מרוחק מכל אמצעי תקשורת מכל סוג שהוא.

"אין ספק שמדובר בהחלטה חשוב בתיק הזה", אמר עו"ד איתמר בן גביר, אחד מפרקליטיו של הקטין, לחדשות 2. "אני שמח שבית המשפט קיבל את הטענות ואת התקדימים שהבאתי לו".

"מחבלים שניסו לזרוק בקבוקי תבערה על יהודים, לפגוע ברכוש של יהודים, אם הם משתחררים - אין סיבה שבתיק הזה לא יהיה שחרור לחלופת מעצר", הוא הוסיף. "אני מקווה שבית המשפט יקבל גם את הטענות שההודאות אינן קבילות כי עינו את מרשי והתעללו בו".