שבעה חודשי מאסר בפועל וקנס של 2,000 שקלים נגזרו על תושב בית צפאפה שהורשע בהתעללות בגורת כלבים. הגבר תועד במצלמות אבטחה של בניין בירושלים כשהוא מטלטל את הגורה, מסוג פקינז, ואף מטיח אותה ברצפה ובועט בה.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"מעשיו של הנאשם בוצעו כלפי כלבה קטנה אשר לא פגעה בו ולא גרמה לו כל רע", כתב בהחלטתו שופט בית משפט השלום בירושלים, "לא ניתן לבצע מעשים מעין אלו אלא אם אוטם המבצע את ליבו כלפי בעלי חיים, מבטל את מידת הרחמים הטבועה בו ומחליט להרע באופן גופני ומשמעותי להם". במשטרה בירכו על ההחלטה, ומסרו כי הם "רואים בהחלטה זו החלטה שיפוטית משמעותית שיש בה אמירה ברורה בדבר הצורך בשמירה על בעלי חיים, לצד מסר מרתיע כלפי אלה המנסים לפגוע בהם".

"מי שמסוגל להתעלל באופן ברוטלי כל כך בבעל חיים קטן וחסר ישע חייב להיענש במלוא חומרת הדין", מסר בתגובה לפסק הדין יוזם החוק להחמרת ענישה כלפי מתעללים בבעלי חיים ויו"ר ועדת המשנה לצער בעלי חיים, ח"כ איציק שמולי, "אסור לשופטים לגלות שמץ של סלחנות ועליהם להפנים כי בהינתן האכיפה הדלה הם שומרי הסף בפועל של בעלי החיים. למרות שהיה מקום להעניש בחומרה גבוהה יותר את הנאשם, אני מברך על עצם כך שבית המשפט חזר להעניש בעונשי מאסר בפועל, לאחר פסיקות אחרונות שבהן הייתה התחשבות רבה מדי בנאשם ולא בבעל החיים שנפגע".

 

כתב האישום נגד הגבר הוגש בסוף חודש מרס האחרון. "הכלבה הזו היא כל עולמי - תחליף לילדים ולנכדים שלי שלא לידי", סיפרה אז בעלת הכלבה לחדשות 2 Online, "זה אדם שהכנסתי אלי הביתה בשביל שיפוץ, וביקש לקחת את הכלבה כדי להראות אותה לבתו בת השמונה, שאני מכירה".

"בשש בערב הוא לקח את הכלבה אליה, ורק ב-2 בלילה, אחרי שביקשתי משכן שיעזור לי, הוא החזיר את הכלבה אליי", המשיכה האישה. "הבניין מרושת במצלמות, והשכן ראה את ההקלטה ומסר אותה למשטרה. אני לא מבינה איך אדם יכול להיות כל כך רע", הוסיפה, "גם המשפחה שלו הייתה אצלי ואמרה שהיא מזועזעת ותומכת בי לגמרי".