מעצר המחבל ברכבת הקלה
מעצר המחבל ברכבת הקלה | צילום: ירון אברהמי

למד להכין מטען ברשת - ויצא לבצע פיגוע: כתב אישום הוגש הבוקר (שישי) נגד עלי אבו חסן, סטודנט בן 20 תושב בית אולא, בגין ניסיון רצח, ייצור נשק, נשיאת נשק, החזקת סכין וכניסה לישראל שלא כדין. על פי כתב האישום הוא זעם על כניסת יהודים להר הבית ולמד להכין בעצמו את המטען, דרך סרטונים שראה ביוטיוב.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

מכתב האישום שהגישה הפרקליטות עולה כי אבו חסן ראה באתרי החדשות ובפייסבוק כניסת יהודים להר הבית, והחליט לקחת חלק במאבק הפלסטיני ולהפוך לשהיד באמצעות ביצוע פיגוע שכוון כלפי יהודים. הנאשם, שהוא סטודנט להנדסה אזרחית באוניברסיטה בחברון, החליט לפוצץ מען אותי תכנן לייצר בעצמו.

כחלק מתכנון הפיגוע, הכין אבו חסן מטעני צינור, כפי שלמד מסרטוני הדרכה שראה ביוטיוב. במהלך הימים האחרונים של חודש הרמדאן כתב צוואה לבני משפחתו בה פירט את כוונתו לצאת לפיגוע.

זירת האירוע
זירת האירוע | צילום: דוברות המשטרה

ב-14 ביולי, סיים להכין את ארבעת מטעני הצינור, לקח שני סכינים והכניס אותם לתיק גב. בדף הפייסבוק שלו כתב "אף אחד לא מבצע דבר נגד כניסת היהודים לאלאקצא ולכן הם יעשו זאת באופן תדיר" והוסיף "אם אתה לא תגן על מסגד אלאקצא, מי יעשה זאת?".

ב-16 ביולי, יצא הנאשם מביתו עם התיק ושקית עם בגדים להחלפה ונכנס לישראל דרך פרצה בגדר הביטחון ללא אישור שהייה, הוא המתין בחורשה הסמוכה לצור באחר שבמזרח ירושלים, הלך להתפלל והסווה את עצמו על מנת שלא יעורר חשד.

אבו חסן הסתובב ברחובות הבירה עד ה-17 ביולי, כשעלה על אוטובוס בשכונת ארמון הנציב וירד ברח' קינג ג'ורג' בירושלים על מנת לחפש מקום הומה לבצע את הפיגוע, כשעמד באזור תחנת הרכבת הקלה עורר חשד אצל מאבטח הרכבת שתשאל אותו והביא למעצרו.