"ידעתי שהאמת תצא לאור". אלקבץ (צילום: חדשות 2)
"ידעתי שהאמת תצא לאור". אלקבץ | צילום: חדשות 2

יותר משנה לאחר שהודיעה לו הפרקליטות כי נשקלת העמדתו לדין, נסגר אתמול (שני) תיק החקירה נגד ראש עיריית עפולה לשעבר אבי אלקבץ. אלקבץ נעצר בשנת 2012 ונחקר בחשד לעבירות של לקיחת שוחד, בקשת שוחד, מירמה והפרת אמונים והפרת הוראה חוקית.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו חדשות 2 בפייסבוק

בתום בחינת הראיות בתיק, הורה המשנה לפרקליט המדינה לשעבר, אלי אברבנאל, על סגירת תיק החקירה נגד ראש עיריית עפולה לשעבר המכהן כיום כחבר מועצה. "ידעתי והאמנתי שהאמת תצא לאור", אמר היום אלקבץ. "אני שמח על ההחלטה. כל משפחתי מאושרת ואמשיך לשרת את הציבור נאמנה".

עו"ד עודד גזית, בא כוחו של מר אבי אלקבץ, לא הופתע מההחלטה. "למן הרגע הראשון סברנו כי זהו תיק שדינו להיסגר", אמר. "התיק היה מבוסס על עדותו של עד מדינה שהגיע למשטרה כשהוא מצהיר על עצמו כמי שמבקש לפגוע באלקבץ ולהביא להדחתו מתפקיד ראש העיר. באופן מצער, מי שיזם את החקירה אכן הצליח להביא להדחתו של אלקבץ מתפקיד ראש העיר, אולם היום הפרק הזה הסתיים. במהלך השימוע הצגנו בפני המשנה לפרקליט המדינה את התמונה המלאה שלימדה על כי לא נעברה כל עבירה, ואנו שמחים שעמדתנו התקבלה".

לפני כארבע שנים נחקר אלקבץ בחשד כי במספר הזדמנויות בשנים בהן כיהן כמנכ"ל עיריית עפולה או כראש העיר, קיבל לכאורה טובות הנאה מקבלן שביצע עבודות עבור עיריית עפולה בתמורה לסיוע מאלקבץ.