פעילי חמאס, ארכיון (צילום: רויטרס, חדשות)
אישום: העביר כספים למשפחות שאהידים | צילום: רויטרס, חדשות

הפרקליטות הגישה כתב אישום נגד סיף א-דין עבד אל נבי (39) המתגורר בירושלים, בגין עבירות מגע עם סוכן חוץ והעברת כספי תגמול מטעם חמאס למשפחותיהם של אסירים ומחבלים מתאבדים. אל נבי הואשם שהעביר את הכספים שניתנו לו על ידי זכריא נג'יב, אסיר משוחרר מעסקת שליט השוהה בטורקיה בדרכים שונות למשפחות בישראל.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבק

לאל נבי, בעל חנות לבגדי נשים בירושלים ובאיסטנבול, היכרות מוקדמת עם נג'יב, שנכלא על רקע מעורבותו בחטיפת נחשון וקסמן ז"ל, על רקע קרבה משפחתית ועסקית על בסיס עבודתם בטורקיה ובמסגרת תנועת חמאס. לפני כשמונה חודשים, נג'יב ביקש מאל נבי להעביר כספים לישראל, אותם יחלק אחר כך בהתאם להוראותיו למשפחות אסירים בטחוניים ושאהידים כתגמול מטעם התנועה.

מפרטי כתב האישום עולה כי במהלך פגישותיהם של השניים, אל נבי קיבל לידיו סכומי כסף המצטברים לכדי 25 אלף דולרים, שאותם העביר על גופו לישראל. לאחר מכן, ניסה להסוות את מתן הכספים לבני המשפחות בדרכים שונות, בהן שימוש במכשירי טלפון סוללריים, החבאת הכספים בשקיות בגדים ותיאום ההעברות במקומות ציבוריים.

באחד המקרים, הנאשם תיאם מפגש עם אישה מבוגרת פגישה באזור בית הספר אל-ראשדייה בירושלים, ומסר לה את תיאורו ולבושו, על מנת שזו תוכל לזהותו. לאחר שהכסף הועבר לידיה, נעצרה האישה וניסתה להחביא את כספי החמאס שקיבלה מהנאשם על גופה ובין בגדיה.