מוקדני המשטרה הטרידו את האזרחית שהתקשרה להתלונן - באופן בלתי ייאמן: שמונה שנים נמשכו ההתעללויות והביזוי של אזרחית בידי השוטרים והמפקדים של תחנת המשטרה במעלה אדומים. מאירה כהן סבלה מהתנכלות של שכניה, פעם אחר פעם היא התקשרה למוקד 100 לתחנת המשטרה בעיר, והפכה לבדיחה של התחנה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

קשה להאמין שכך השיבו המוקדניות לגברת כהן: "אני חושבת שאולי יש לך בעיה, למה את לא פותרת אותה? אולי את צריכה פסיכולוג, את צריכה גבר", אמרה מוקדנית המשטרה לכהן בזמן שהתקשרה למוקד במעלה אדומים על מנת להתלונן.

מאות פעמים היא טלפנה לתחנה, השמיעה את הרעשים הקשים בחדר המדרגות בביתה. בשיחה נוספת שקיימה, בה התלוננה על צרחות, צעקות, רעש, הטחות וגרירות שנשמעו בבניין בו היא מתגוררת, ענתה לה קצינת יחידה - שבמקום להשיב לשאלותיה, עשתה קולות של חיות, כשברקע נשמעים צחקוקים.

"מאירה, אנחנו יודעים שאת על הקו", נשמעת אחת המוקדניות לאחר השמעת קולות החיות בטלפון. "זה מצחיק אותך, גברתי הקצינה?", תהתה כהן, "זה נראה לך סביר שצוחקים על אזרחית?".

"התקשרתי למשטרה ונתקלתי במוקדנים שפשוט התעללו בי, הם העבירו אותי מאחד לשני כשלכל אחד היה מה להגיד", מספרת כהן כשדמעות בעיניה. "הייתי כמו הבדיחה שלהם. שאלתי עם מי אני מדברת, אז אמרו לי עם המשטרה הפלסטינית".

האזרחית הואשמה שהפריעה לשוטרים, ההטרדות מצדם נמשכו

והסיפור לא נגמר כאן. נגד כהן הוגש כתב אישום בגין הפרעה לשוטר במהלך מילוי תפקידו. במהלך משפטה, השמיעה פרקליטתה עו"ד טליה רם מהסניגוריה הציבורית את ההקלטות הללו - וגם אז חזרה בה הפרקליטות רק מחלק מכתב האישום.

יחס משפיל ומקומם לאזרחית
יחס משפיל ומקומם לאזרחית | צילום:בשיחה נוספת שקיימה כהן עם מוקד המשטרה, ענה לה כך אחד המוקדנים: "הגעת לשירות הווטרינרי", כשברקע שוב נשמעו קולות של חיות. "מאירה מה קורה? מדברת קצינת החמ"ל", נמסר לה בשיחה - אלא שההטרדות נמשכו.

"רוצה להיות החיה שלי?", אמר המוקדן לכהן. אז התערבה בשיחה מוקדנית נוספת שאמרה: "מאירה, עשינו לך ועידה עם הווטרינר, כפרה. דברי איתו. יאללה כפרה היה נעים להכיר אותך, ביי".

כהן זוכתה מכל אשמה, השוטרים לא הוענשו

בשיחה אחרת ענתה למאירה מוקדנית בשם רויטל - זאת לאחר שמוקדנית אחרת שרה לה בטלפון: "מאירה די! מאירה די!". לאחר שאותה רויטל האזינה לתלונתה של כהן, שביקשה שיפסיקו להטריד אותה, השיבה לה השוטרת: "את כוסית". אחת השוטרות המעורבות בתקרית זו אף הודחה מהמשטרה בשל תפקודה בפרשת חטיפת שלושת הנערים לפני כשנתיים.

"הייתי כמו בדיחה". מאירה כהן
"הייתי כמו בדיחה". מאירה כהן | צילום:שלשום זיכתה את כהן שופטת בית משפט השלום בירושלים שרון בבלי מכל אשמה. בפסק הדין כתבה השופטת הדרך של הגשת כתב אישום כנגד הנאשמת במטרה להניאה מלפנות למוקד וביתר שאת נוכח התבטאויות השוטרים כלפיה וההתייחסות המזלזלת לפנייתה, מעוררות שאט נפש וזעזוע עמוק". בפרקליטות ככל הנראה לא הזדעזעו מהדברים כמו השופטת בבלי, שכן עד עתה, לא ננקטו כל צעדים כלפי השוטרים האלה.

"אני חושבת שההתנהלות של המערכת היא הרבה יותר חמורה", מוסרת עו"ד טליה רם, פרקליטתה של מאירה כהן מטעם הסניגוריה הציבורית. "אפשר להבין מוקדן או שניים שמתנהלים בצורה שערורייתית - וכך הם התנהלו, אבל יש מערכת מעליהם שאפשרה את זה. זה לא חד פעמי, זה משהו שהתמשך והיה ידוע בכל מוקד 100, הכוונה של מחוז ש"י, כי זה מוקד מיוחד".

מהמשטרה נמסר בתגובה: "מדובר באירועים מלפני שנתיים ויותר הנוגעים לאזרחית שהטרידה את מוקד 100 של המשטרה במשך למעלה משש שנים באלפי שיחות סרק שלא הובילו אף לאירוע אמת אחד. יחד עם זאת, הדברים המובאים פה אינם עולים בקנה אחד עם ערכי משטרת ישראל. מדובר בשוטרים שהמשטרה פלטה משורותיה וכיום כבר לא משרתים במשטרת ישראל".