אלון רונן ז
אלון רונן ז"ל | צילום: איגוד השחיה ישראל

מסתמן הסדר טיעון בפרשת מותו ברשלנות של אלון רונן ז"ל, הנער בן ה-15 מתל אביב, שנהרג מקריסת עמוד הסל בחצר בית הספר "אביב" בתל אביב בשנת 2012. הסדר הטיעון מקל באופן משמעותי עם חלק מהנאשמים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

במסגרת ההסדר, עונשם של שלושה מבין חמשת עובדי עיריית תל אביב שהואשמו בגרימת מוות ברשלנות, יהיה עד חצי שנת עבודות שירות. את שלושת עובדי העירייה מייצגים עורכי הדין נתי שמחוני ואילן שדי.

יתרה מכך, מנהלת בית הספר, אושרה דנה, שהואשמה גם היא בגרימת מוות ברשלנות, הגיעה להסדר עם הפרקליטות באמצעות עורכי דינה גיל דחוח וגלית רוטנברג, ולפיו הפרקליטות תחזור בה כלל מהאישום של גרימת המוות. המנהלת לא תורשע בפלילים ויהיה בעניינה הסדר אחר.

המשא ומתן בין הצדדים עדיין בעיצומו, והוא בשלביו הסופיים. ההסדר אמור להיות מוצג לבית המשפט ביום חמישי הקרוב.

מעו"ד גיורא בן צור, פרקליטם של בני משפחתו של אלון רונן ז"ל, נמסר בתגובה: "ההורים לא ירפו עד למיצוי הדין עם האחראים למות בנם"‎.

זירת האירוע, אוגוסט 2012
זירת האירוע, אוגוסט 2012 | צילום: עזרי עמרם, חדשות 2

"במעשיהם ובמחדליהם גרמו הנאשמים למות המנוח"

האסון התרחש בקיץ 2012. אלון וחבריו שיחקו בחצר בית הספר ברחוב שמואל תמיר בצפון תל אביב. ככל הנראה במהלך המשחק הוא נתלה על הטבעת, והעמוד כולו ניתק מהאדמה ונפל עליו. אלון נפגע אנושות בראשו ומת כעבור זמן קצר. לאחר האסון סיפר שרת בית הספר כי הוא התריע על מצבו הפיזי הרעוע של הסל, אך דבר לא נעשה כדי להחליפו.

בכתב האישום המקורי שהוגש נגד ששת הנאשמים נכתב: "במעשיהם ובמחדליהם, גרמו הנאשמים ברשלנותם למותו של המנוח. הנאשמים לא הקפידו על חיי אדם, לא פעלו בזהירות סבירה, לא נהגו בזהירות ובקפידה בטיפול ובשימוש בעמודים ולא נקטו צעדים המתחייבים למניעת הסכנות הנשקפות מהעמודים".

פרט למשפט הפלילי, משפחת רונן הגישה גם תביעה אזרחית נגד עיריית תל אביב ומשרד החינוך בדרישה לפיצויים בגובה של חמישה מיליון שקלים.