משה קצב
גורלו ייודע ביום חמישי. קצב | צילום: חדשות 2

קצב יידע אם ייצא לחופשי ביום חמישי: בעוד 4 ימים, יום חמישי בשעה 13:00 בצהריים, תודיע ועדת השחרורים שליד שירות בתי הסוהר אם הנשיא לשעבר והאנס המורשע משה קצב יסיים לרצות מאסר בן 4 שנים וחצי - וייצא לחופשי מכלא מעשיהו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק 

הוועדה התכנסה היום בניגוד לתכנון המוקדם, ודנה בבקשתו של קצב לקצר שליש מתקופת מאסרו. על פי חלק מההערכות, הוועדה קיבלה החלטה כבר במהלך הדיון - וזו תפורסם, כאמור, ביום חמישי הקרוב.

לפני כשבועיים, הודיעה ועדת השחרורים כי לא תקבל החלטה בנוגע לשחרורו של הנשיא לשעבר משה קצב ממאסר - וכי היא תידחה להיום. הוועדה התכנסה לדיון לאחר המלצת הרשות לשיקום האסיר לשחרר את קצב. קצב ריצה עד כה 4 שנים וחצי בכלא מעשיהו מתוך שבע שנות המאסר שנגזרו עליו בגין עבירות אונס ושיבוש הליכי משפט. 

מוקדם יותר החודש הציגה הרשות לשיקום האסיר חוות דעת חדשה ודרמטית, שכללה המלצה לשחרורו המיידי של הנשיא לשעבר, לאחר שגיבשה עבורו תכנית שיקום חדשה. 

העמדה החדשה שהציגה הרשות לשיקום האסיר מנוגדת לזו שהוצגה בדיוני ועדת השחרורים שליד שירות בתי הסוהר, בהם נידונו הבקשות לקיצור עונשו של קצב. במהלך הדיונים טענו ברשות שאין לשחרר את הנשיא לשעבר שהורשע באונס, זאת משום שלא קיבל טיפול שיקומי בכלא ולא הביע חרטה על העבירות שביצע, ולפיכך לא ניתן להכין עבורו תכנית שיקום.

קצב ביציאה לחופשה. ארכיון
קצב ביציאתו לחופשה. ארכיון | צילום: עזרי עמרם

בשלב זה לא ידוע מה הביא לשינוי הקוטבי בעמדה של הרשות לשיקום האסיר. בין הסיבות האפשריות לכך - שינוי בעמדתו של קצב שמוכן כעת לקבל טיפול, או לחלופין בתכנית חדשה ומיוחדת שהותאמה במיוחד עבורו ולשיקום מכחישי עבירה.