השופט בדימוס יצחק כהן (ארכיון) (צילום: אתר הנהלת בתי המשפט)
יצחק כהן, ארכיון | צילום: אתר הנהלת בתי המשפט

כפי שפורסם בחדשות 2 - שופט בכיר יישב על ספסל הנאשמים: הפרקליטות הודיעה היום (רביעי) כי השופט בדימוס יצחק כהן, שכיהן כנשיא בית המשפט המחוזי בנצרת, יועמד לדין בגין מעשה מגונה והטרדה מינית. בחודש דצמבר האחרון פרסם כתבנו גיא פלג כי היועץ המשפטי לממשלה הקודם יהודה וינשטיין החליט להעמיד את השופט כהן לדין, לאחר שבחן את הראיות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

נציגי פרקליטות מחוז מרכז (פלילי) הודיעה לבאי כוחו של כהן על החלטת היועמ"ש הנוכחי מנדלבליט, שקיבל את המלצת פרקליט המדינה בנושא. "ההחלטה על הגשת כתב האישום התקבלה לאחר שנבחנו ונדחו הטענות שהושמעו על ידי באי כוחו של השופט כהן במסגרת שימוע, שנערך בפני היועץ המשפטי לממשלה", נמסר ממשרד המשפטים.

המשפט יועבר למחוז אחר? (צילום: חדשות 2)
המשפט יועבר למחוז אחר? | צילום: חדשות 2

העבירות שמיוחסות לכהן בוצעו לכאורה כלפי עובדת מערכת בתי המשפט - אישה ששימשה כעוזרת האישית של כהן - ולכן ביקשה הפרקליטות מבית המשפט העליון להעביר את מקום הדיון למחוז אחר: בית המשפט העליון יידרש להכריע בסוגייה.

הפרשה נחקרה בידי יחידה ארצית במשטרת ישראל: העמדתו לדין של השופט כהן, שהיה בין השאר מועמד לכהונה בבית המשפט העליון, התאפשרה לאחר חקירה מאומצת ביחידת הארצית לחקירות הונאה. בנובמבר 2014 הודיע כהן לשרת המשפטים דאז ציפי לבני ולמי שכיהן אז כנשיא בית המשפט העליון, השופט אשר גרוניס, כי יפרוש מתפקידו.