מסתמן: הפרקליטות לא תערער
ממתין להכרעה. קצב | צילום: פלאש 90, קובי גדעון

קצב בדרך הביתה? 4 שנים וחצי אחרי שהחל לרצות את עונש המאסר שלו בגין אונס, הנשיא השמיני משה קצב ממתין היום (חמישי) להכרעת ועדת השחרורים שתקבע האם לקצר את עונשו. אמש הוא אמר למקורביו: "אני מאוד מקווה שהפעם זה יקרה, לא רוצה להתאכזב שוב"

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק  

למרות האופטימיות של קצב ומקורביו לקראת ההחלטה הגורלית, על פי כל ההערכות הוא לא ישוחרר מידית מתאו, שכן הפרקליטות צפויה להודיע במהלך הדיון שהיא מתכוונת לערער על ההחלטה. לכן, לפחות עד תום הליכי הערעור, קצב צפוי להישאר בכלא. במצב הזה, הערעור של המדינה יחזור לדיון בבית המשפט המחוזי בלוד.

הוועדה: קצב ישוחרר מהכלא
ישוב לקריית מלאכי? קצב ורעייתו גילה | צילום: עזרי עמרםהדיון היום הוא תוצאה של החלטה של בית המשפט להחזיר את הדיון לוועדת השחרורים בעקבות חוות הדעת החדשה של הרשות לשיקום האסיר בעניינו של קצב. לאחר שפגשו אותו בכלא, הגישו חוות דעת חדשה שעל פיה ניתן לשחרר אותו לאלתר, למרות שהוא לא לקח אחריות, לא הכיר בעבירות ולא הביע חרטה על מעשיו.

תכנית השיקום של קצב: עובדים סוציאליים ופגישות פיקוח

חוות הדעת כוללת תכנית שיקום מפורטת שניתן לבצע מחוץ לכותלי הכלא לאחר שישתחרר. התכנית הזאת כוללת בין השאר מפגשים עם עובדים סוציאליים של הרשות לשיקום האסיר בירושלים שלוש פעמים בשבוע ועוד פעמיים או שלוש השתתפות בלימודים תורניים בישיבה בקריית מלאכי, מקום מגוריו.

בחוות הדעת נאמר שבמפגש עם קצב, גילו נציגי הרשות לשיקום האסיר "סדק בחומת ההכחשה" שלו של העבירות, חומה שמאחוריה התבצר בעשר השנים האחרונות, מאז החלה החקירה נגדו. לדעתם, הסדק הזה במהלך השיקום יוכל להוביל לכך שבסופו של דבר הוא יכיר בעבירות שביצע ולפיכך גם יהיה בר שיקום.

ועדת השחרורים תכריע בחמישי
על קצב יהיה להתייצב לפגישות פיקוח | צילום: רויטרסמלבד זאת ייאסר עליו לעבוד ולהתראיין בתקשורת ופעם בשלושה חודשים הוא יידרש להתייצב שוב בוועדת השחרורים לפגישת פיקוח. כל זאת תחת ה"איום" שאם יפר ולו אחד מתנאי שחרורו, בכוחה של הוועדה להחזירו לאלתר לכלא. כל התנאים המגבילים האלה יחולו עליו לכל התקופה שנותרה לו לריצוי עונשו.