נאבק על חייו. פרס (צילום: תומר נויברג, פלאש 90)
העיד במכתב לטובת דנקנר | צילום: תומר נויברג, פלאש 90

עכשיו זה רשמי: כפי שדווח לראשונה בחדשות 2, הנשיא לשעבר שמעון פרס - שעבר רק השבוע השתלת קוצב לב - מתגייס לטובת נוחי דנקנר. פרס שלח מכתב לשופט חאלד כבוב לטובתו של איש העסקים נוחי דנקנר, לקראת שלב הטיעונים לעונש במשפט.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

דנקנר פנה לפרס בבקשה שיעיד לטובתו במשפט הרצת המניות ופרס נענה בחיוב: הוא התבקש לכתוב מכתב ולספר על תרומתו הרבה של דנקנר לחברה, בשל היחסים הטובים בין השניים.

בנוסף לפרס שלחו מכתבים לשופט גם מנהל בית החולים איכילוב לשעבר גבי ברבש וראשי רשויות. ברבש מזכיר במכתבו כי מעבר למיליונים שתרם דנקנר לבית החולים באמצעות החברות שלו, הוא תרם גם מאות אלפים מכספו האישי עבור בית החולים.

החודש יתייצב איש העסקים נוחי דנקנר בבית המשפט המחוזי בתל אביב לשלב הטיעונים לעונש, לאחר שהורשע בהרצת מניות ביולי האחרון. לקראת השלב הזה רתם לצדו דנקנר שורה של אישי ציבור שיעידו לטובתו, בין אם במכתב לשופט חאלד כבוב ובין אם בעדות פיזית בבית המשפט.

דנקנר אינו מתמקד לשווא בגיוס כוחות חזקים שיעמדו לצידו: על הפרק עומדות חמש שנות מאסר שעלולות להיגזר עליו בגין העבירות בהן הורשע. סביר להניח שבימים הקרובים יצטרפו לשמות הבולטים האלו שמות נוספים אותם יגייס למאבקו.