סימם את בנותיו וביצע בהן עבירות מין (צילום: Vasileios Karafillidis, 123RF)
אילוסטרציה | צילום: Vasileios Karafillidis, 123RF

פרשה מזעזעת של אלימות מין בתוך המשפחה: היום (חמישי) הותר לפרסום כי אב ל-11 נעצר בחשד לביצוע עבירות מין קשות בשתיים מבנותיו. היום הוגש נגדו כתב אישום והמשטרה ביקשה להאריך את מעצרו של האיש, גבר כבן 50, עד תום ההליכים. החשוד הוא קרוב משפחתו של אחד מהרבנים החשובים ביותר בעולם החרדי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

מהמשטרה נמסר כי המעצר בוצע "בסיומה של חקירה מורכבת ורגישה שבוצעה בליווי גורמי רווחה". האב נעצר לפני שבועיים והועבר לחקירה במרחב ציון במשטרה, בה עומת עם הגרסאות שמסרו שתיים מבנותיו. מאז הוארך מעצרו של החשוד מספר פעמים.

במשטרה הוחלט על הקמת צוות חקירה מיוחד (צח"מ), בעקבות תלונת הבנות. שתי הצעירות , כיום בנות 23 ו- 15.5,  טענו כי נפגעו מינית על ידי אביהן מאז היו בנות 7 ו-11: גרסתן כללה פגיעה מתמשכת וארוכת שנים שבמהלכה ביצע האב בבנותיו מעשי אינוס, מעשה סדום ומעשים מגונים - כך טוענים במשטרה. מהחקירה עולה כי אבי המשפחה פגע מינית בבתו הגדולה מאז הייתה בת 7 ועד שעזבה את בית המשפחה בגיל 17.

ילדה הותקפה מינית כשהמתינה לאביה שהתפלל (צילום: Захар Гончаров, 123RF)
האב נחקר ומעצרו הוארך. אילוסטרציה | צילום: Захар Гончаров, 123RF

מסכת ההתעללות לא הסתיימה אז: על פי כתב האישום, מאז שעזבה הבת הגדולה את בית המשפחה החל האב לפגוע מינית באחותה הקטנה שהייתה אז כבת 11, והמשיך לפגוע בה עד לחשיפת הפרשה לפני כחודש. המקרה נחשף כשהבת הגדולה גילתה שהאב ממשיך בפגיעותיו גם כלפי אחותה הקטנה, וסיפרה על כך לקרובי המשפחה. במסגרת החקירה נבדק בין היתר חשד כי אחיות נוספות נפגעו על ידי האב, אך בשלב זה לא נמצאו ראיות לגבי מקרים נוספים.

מהמשטרה נמסר כי מדובר בחקירה רגישה ומורכבת שהובילה למעצר חשוד אשר ביצע במשך שנים ארוכות התעללות ופגיעה מינית קשה בבנותיו: "הודות לשיתוף הפעולה עם בני המשפחה ואנשי הקהילה, נפתחה חקירה מקצועית ורגישה שבסיומה גובשה תשתית ראייתית שהובילה להגשת כתב אישום חמור". בית המשפט הוציא צו איסור פרסום חלקי על חלק מפרטי הפרשה.

"החשוד ביצע לכאורה עבירות מין חמורות בשתיים מבנותיו", עדכן מפקד צוות החקירה (צח"מ) במרחב ציון במשטרה, סנ"צ גלעד בהט. "המקרים החלו כאשר הבת הבכורה הייתה בת 7 ונמשכו לאורך כעשור עד שהיא עזבה את הבית. אז המשיך החשוד לפגוע גם בבתו הקטנה יותר. לאחרונה גילתה הבת הבכורה שגם אחותה נפגעה והחליטה לחשוף את הפרשה. בחקירתו של החשוד נחשפנו למעשים מזעזעים שביצע החשוד בבנותיו לאורך שנים ובתדירות גבוהה, והיום הוגש כתב אישום בבית המשפט המחוזי בגין העבירות החמורות הללו"

ירון אברהם השתתף בהכנת הידיעה.