בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר היום (רביעי) מאסר עולם על נור אלדין חאשיה בן 20, בגין רצח של החייל אלמוג שילוני ז"ל. הרצח האכזרי אירע בשנת 2014 בסמוך לתחנת הרכבת "ההגנה בתל אביב". בנוסף, קבע בית המשפט כי על חאשיה לשלם למשפחת הנרצח פיצויים בסך של 258 אלף שקלים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך המשפט קבעו השופטים כי הרצח בוצע בנסיבות "חריגות בחומרתן" ועל כן קבע את העונש למאסר עולם. בית המשפט הוסיף ואמר שדיון בעניין שחרורו של חאשיה לא יתאפשר לפני שירצה 15 שנות מאסר, וכי הקצבת עונשו, במידה ותהיה, לא תפחת מ-40 שנים.

אלמוג שילוני ז"ל
אלמוג שילוני ז"ל | צילום:

"הטעם המרכזי לכך הוא שרצח החייל המנוח, לפי הודאת הנאשם עצמו, היה רק צעד ראשון בביצוע רצח של אזרחים, עוברי אורח תמימים, רבים ככל האפשר", כתב השופט דיסקין בגזר הדין. "בחירת המטרה נועדה לתכלית אחת בלבד - להשתלט על הנשק ובאמצעותו להרוג מספר רב ככל האפשר של גברים, נשים וטף", הוסיף השופט קאפח.

סמל-ראשון אלמוג שילוני נפצע אנושות כשמחבל חמוש בסכין תקף ודקר אותו בפלג גופו התחתון, סמוך לתחנת רכבת ההגנה שבתל אביב בנובמבר 2014. שילוני פונה במצב אנוש לבית החולים. זמן קצר לאחר מכן, המשטרה לכדה את החשוד בדקירה, צעיר פלסטיני משכם, לאחר שברח והסתתר בבניין מגורים ברחוב סמוך. מותו של שילוני נקבע בשעות הערב, לאחר שמאמצי הרופאים להילחם על חייו עלו בתהו.