אחד הכלבים שנפצעו מקבל טיפול
טל בנין והכלבה בבית | צילום: טל בנין

חודש מאז ההתעללות המחרידה - עוד ועוד אנשים עם לב טוב בוחרים לסייע לכלבים שנשפך עליהם חומר רותח שגרם להם לכוויות קשות: מתוך 25 כלבים ששהו בדירה באילת ושנשפך עליהם חומר לא מזוהה - חולצו ממנה 18 כלבים. עד כה אומצו תשעה, ותשעה אחרים ממתינים למשפחות שיאמצו אותם ויעניקו להם חום ואהבה.  

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בין האנשים שבחרו להציל את אחד הכלבים בדירה היה גם קפטן נבחרת ישראל בכדורגל לשעבר, טל בנין, שהוא ומשפחתו לקחו תחת חסותם כלבה אחת - זאת עד שיימצא עבורה בית חדש. "נחשפנו לידיעה המזעזעת הזאת, ואמרנו שחייבים לעשות משהו", מספר בנין בשיחה עם חדשות 2 Online.

"אנחנו בקשר קבוע עם עמותות בעלי חיים, ואחרי ששמענו על ההתעללות הנוראית הזו - לקחנו הביתה את אחת הכלבות שנפגעו. כשהיא הגיעה אלינו, היא הייתה מבוהלת ומפוחדת, לא נבחה בכלל ושתקה - ולאט לאט ניתן היה לראות איך היא מתחילה לצבור ביטחון ולסמוך על אנשים", מספר בנין. "היא הייתה עם המון כלבים בדירה אחת וגודלה בתנאים קשים".

בנין מספר כי הוא ומשפחתו מסייעים באופן קבוע לכלבים שנקלעו למצבים קשים: "אנחנו עוזרים להם להשתקם, ואחרי שאנחנו מוצאים להם משפחות חדשות - אנחנו בקשר איתן ושואלים לשלומם. עשרות כלבים כבר היו אצלנו. כל החיים שלי גדלתי עם כלבים, כולם קיבלו יחס חם ואוהב. אני קורא לכל מי שיכול לסייע להם".

"עד היום חולצו 18 כלבים ואומצו כמחצית מהם. עוד 9 כלבים עדיין ממתנים לאימוץ", מעדכנת דניאלה אורטנר, מנהלת עמותת "אילת אנימלס" בשיחה עם חדשות 2 Online. לפניות לאימוץ הכלבים ולתרומות לכלבים שנפגעו ניתן לפנות בהודעה פרטית לעמוד הפייסבוק של העמותה: https://www.facebook.com/eilatanimals/?fref=ts

כתב אישום הוגש נגד המתעלל בכלבים: "שפך עליהם חומר רותח"

לפני כחודש, הוגש  כתב אישום חמור נגד אלכסיי גרייז, תושב אילת בן 32, בגין התעללות בבעלי חיים והכשלת שוטר במילוי תפקידו - זאת לאחר שחשפנו כאן  את סיפור ההתעללות המחרידה בכלבים בעיר.

גרייז מואשם ששפך על עשרות כלבים חומר נוזלי ש"גרם להם לכאבים עזים, פצעי כוויות בכל חלקי הגוף, נשירת הפרווה וקילוף העור עד לחשיפת בשרם" - כך על פי הפרטים העולים מכתב האישום.

אחד הכלבים שחולצו והוטס למשפחתו החדשה
אחד הכלבים שחולצו והוטס למשפחתו החדשה | צילום:

"הכלבים החלו לצווח מכאבים ובהמשך נלקחו לטיפול רפואי", נכתב בנוסף בכתב האישום, שהעלה גם כי גרייז שפך את החומר מספר פעמים במהלך השנה על הכלבים וגרם להם לאותם התסמינים.

לפניות לכתב: morl@ch2news.tv