התאונה בבית יהושע, יוני 2006 (צילום: חדשות 2)
התאונה בבית יהושע, יוני 2006 | צילום: חדשות 2

6 שנות מאסר לנהג שגרם למותם של 5 בני אדם: בית המשפט המחוזי בלוד גזר היום (רביעי) 6 שנות מאסר על הווטרינר יונתן ועדיה, שנהג ברכבו לפני כעשור באזור בית יהושע - ונתקע על המסילה, מה שגרם לרכבת להתנגש ברכב בעוצמה, וגרם למותם של 5 בני אדם ופציעתם של עשרות.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק 

השופטת ורדה מרוז גזרה על ועדיה 6 שנות מאסר בפועל בניכוי ימי המעצר, 12 חודשי מאסר על תנאי - זאת בתנאי שהנאשם לא יבצע עבירות הריגה ונהיגה בשכרות במשך 3 שנים מיום שחרורו ממאסר. עוד שללה השופטת את רישיון הנהיגה של ועדיה ל-25 שנים שיחולו מיום שחרורו ממאסר. בנוסף, הוא ישלם פיצוי בסך 50 אלף שקלים לכל אחת ממשפחות ההרוגים עד ל-1 בנובמבר.

הווטרינר יונתן ועדיה היה נהג הרכב שנתקע על המסילה, אלא שהוא חולץ ממנו לפני שאירעה התאונה ולא נפגע. ועדיה הורשע בנובמבר 2015 בחמש עבירות של הריגה לפי סעיף 298 לחוק העונשין, גרימת חבלה של ממש, נהיגה בשכרות, שימוש בסם לצריכה עצמית וניפוק תכשיר שלא לפי מרשם.

6 שנים בכלא. יונתן ועדיה (צילום: חדשות 2)
6 שנים בכלא. יונתן ועדיה | צילום: חדשות 2

ב-12 ביוני 2006 התנגשה רכבת ברכב מסחרי שנתקע על המסילה סמוך לתחנת הרכבת בבית יהושע. לאחר הפגיעה, גררה הרכבת את הרכב שנתקע על הפסים למרחק של כמה מאות מטרים ושלושת הקרונות הקדמיים של הרכבת נשמטו. חמישה מנוסעי הרכבת נהרגו וכ-80 נוספים נפצעו.