כתבי אישום נגד ראשי ארגוני הפשע (צילום: פלאש 90 קובי גדעון, פלאש 90 יהושע יוסף, חדשות 2)
כתבי אישום יוגשו בשבוע הבא | צילום: פלאש 90 קובי גדעון, פלאש 90 יהושע יוסף, חדשות 2

פרשה 512 מתקרבת לקו הסיום: הצהרות תובע מוגשות היום (חמישי) בבית משפט השלום בראשון לציון נגד כמה מבכירי העבריינים שנעצרו במסגרת הפרשה המסועפת שטלטלה את ארגוני הפשע הישראלים. מכך עולה כי בשבוע הבא יוגשו נגדם כתבי אישום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הצהרת תובע אחת הוגשה נגד יצחק אברג'יל החשוד בשורת עבירות של חברות בארגון פשיעה, רצח, ניסיון רצח ועבירות סמים. בית משפט השלום בראשון לציון האריך את מעצרו בחמישה ימים.

יצחק אברג'יל (צילום: מוטי קמחי)
יצחק אברג'יל | צילום: מוטי קמחי

כעבור זמן קצר, הגיע לאולם בית המשפט אחיו, מאיר, וגם נגדו הוגשה הצהרת תובע בגין רצח, ניסיונות רצח, חברות בארגון פשיעה ועסקאות סמים שלטענת המשטרה מימנו את הפיגוע הפלילי ברחוב יהודה הלוי בתל אביב. מדובר בעסקאות של הברחת מאות קילוגרמים של קוקאין מדרום אמריקה לקנדה.

הצהרת תובע נוספת הוגשה נגד מוטי חסין, שם נכללו חשדות שככל הנראה יופיעו גם בכתב האישום בשבוע הבא בבית המשפט המחוזי בתל אביב. בין החשדות: חברות בארגון פשיעה ורצח דוד ביטון. גם מעצרו הוארך בחמישה ימים.

הצהרת תובע הוגשה גם נגד אבי רוחן. החשדות שנקשרו בשמו מייחסים לו עבירות של חברות בארגון פשיעה, רצח ועבירות סמים. גם מעצרו של רוחן הוארך היום בחמישה ימים.

מאיר אברג'יל (צילום: מוטי קמחי)
מאיר אברג'יל | צילום: מוטי קמחי

הצהרות תובע נגד 13 עבריינים נוספים

בבית המשפט הוגשו הצהרות תובע נוספות נגד העבריינים ריקו שירזי, אסי יריב, אילן בן שטרית ואבי לוקר. לשירזי ויריב מיוחסות שתי עבירות חמורות: רצח גיא יחזקאל וניסיון רצח אסי אבוטבול.

"לפי מה שהוטח בפני מרשי מדובר בשני עדי מדינה שככל הנראה מחזקים אחד את השני", אמר עו"ד ג'קי סגרון המייצג את ריקו שירזי. "יש לקחת את דבריהם בעירבון מוגבל". פרקליטו של אסי יריב, עו"ד משה יוחאי, הוסיף: "אנחנו יודעים מה טיבם של עדי מדינה, אנשים שיש להם קופת שרצים, יש להם אינטרסים לספר סיפורים. נראה את חומרי החקירה ונגיב בהתאם".

גם שמעון סבך, יוסף לוי, ישראל אוזיפה, זכריה אדרי, יעקב בן שטרית, פטריק עמוס, אהרון סוסן, גולן אביטן ועופר בוהדנא התייצבו באולם בית המשפט, שם הוגשו נגדם הצהרות תובע בגין שורה של עבירות חמורות שונות.

חסין, יודה בקשירת קשר לחבלה חמורה (צילום: פלאש 90, חדשות)
מוטי חסין | צילום: פלאש 90, חדשות

בשבוע הבא: הצהרת תובע נגד אבוטבול

לעומת זאת, מאיר עמאר ויעקב שמעון (עקא), שנעצרו בחשד לרצח וניסיון רצח, שוחררו היום למעצר בית וככל הנראה לא יוגשו נגדם כתבי אישום במסגרת הפרשה. "לאחר חודשיים במעצר הגיעו במשטרה למסקנה שאין לחשוד כל קשר לאשר יוחס לו וזאת כפי שטענו מהיום הראשון", אמר בתגובה פרקליטו של שמעון, עו"ד שחר חצרוני.

הצהרת תובע נגד אסי אבוטבול תוגש ככל הנראה בשבוע הבא. במהלך שרשרת הדיונים הארוכה בבית המשפט, חשפה השופטת איטה נחמן מדוע הפרשה עונה לשם "512". "פעם היו שמות, הפסיקו עם זה והחליטו מספרים", היא הסבירה. "כל הזמן שאלו אותי 'למה השם?', אז עכשיו אני אומרת: אין לזה שום משמעות, זה מה שמחשב הוציא באקראי".

הואשם בשני מקרי רצח, אבוטבול (צילום: פלאש 90 יוסי זיליגר)
מחכה להצהרת התובע בשבוע הבא. אבוטבול | צילום: פלאש 90 יוסי זיליגר

במקביל, נמשכת חקירת פרשה 512, למשל בתיק רצח עו"ד יורם חכם. הגשת כתבי האישום בשבוע הבא מלמדת על המהירות שבה התנהלה החקירה יוצאת הדופן ועל אפקט ההרתעה שכבר נוצר בזכות הפרשה.