כתבי אישום הוגשו הבוקר (שני) לבית המשפט בחיפה נגד שניים מהמעורבים בתקיפת האמבלונס שהוביל פצועים סורים, סמוך לכפר חורפיש בגליל. שני תושבי הכפר הדרוזי הואשמו ביידוי אבנים לעבר האמבולנס שהיה בדרכו לבית החולים בנהריה. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי כתב האישום יוחסו לכמאל עמאר, לוחם גבעתי לשעבר, ולשייח' יוסף שרוף (54), שנפגע בינוני במהלך הימלטות האמבולנס, עבירות של יידוי אבנים וסיכון חיי אדם בנתיב תחבורה ציבורית. השניים נעצרו בתום חקירה שביצעה היחידה המרכזית של המחוז הצפוני במשטרה.

"אני חף מפשע. הטילו עליי תיק גדול מדי ואני כופר בכל המיוחס לי" אמר עמאר במהלך דיון בבית המשפט. אביו של הלוחם לשעבר סיפר כי "רק לפני שלושה חודשים הוא השתחרר מהצבא. קל היה להפיל עליו את הסיפור. יש לו עבר נקי והוא ילד טוב שעשו ממנו עבריין".

עורך דינו של עמאר ביקש מבית המשפט המחוזי בחיפה לאסור את פרסום זהות הנאשמים מחשש לנקמה מצד דאע"ש וג'בהת א-נוסרה, אולם השופט יחיאל ליפשיץ דחה את הבקשה והורה על הארכת מעצרם של השניים עד תום ההליכים.

כתבי אישום נגד תוקפי האמבולנס (צילום: רויטרס)
כתבי אישום נגד תוקפי האמבולנס | צילום: רויטרסהתקרית אירעה בחודש שעבר כשהאמבולנס הצבאי ובו שני פצועים סורים נסע על כביש 89. בזמן שהאמבולנס עבר במרכז חורפיש, המתינו לו רבים מתושבי הכפר שניסו לחסום את דרכו והחלו ליידות לעברו אבנים.

נהג האמבולנס הצליח להימלט מהמקום לתחנת המשטרה הסמוכה במעלות כשאחריו דולקים כלי רכב שניסו להוריד את האמבולנס מהכביש תוך שהם חוסמים את נתיב הנסיעה. נהג האמבולנס הצליח לבסוף להגיע לתחנת המשטרה, ממנה המשיך לבית החולים בליווי משטרתי.