אין תמונה
עידו תדמור, ארכיון

כתב אישום הוגש הבוקר (חמישי) לבית משפט השלום בתל אביב נגד תושב העיר בשנות ה-30 לחייו בגין איומים שהשמיע נגד הרקדן והכיראוגרף עידו תדמור, זאת על רקע נטייתו המינית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי כתב האישום, המקרה התרחש לפני כשבוע, כשתדמור ישב בבית קפה תל אביבי יחד עם מספר מחבריו. במהלך שהותם במקום ניגש אליהם הנאשם, תושב העיר בשם שי נביאן, והחל לגדף אותם.

נביאן צעק לעבר תדמור כי "אין מקום להומואים בארץ". הוא טען כי תדמור וחבריו הם הסיבה לריקבון בארץ וכי יש "להעיף אותם מהמדינה". הוא לא הסתפק בכך ואף האשים את הרקדן ואת בני הקהילה הלהט"בית כי הם הגורמים למלחמות בתוך הארץ ולהסתה נגד חובשי כיפות.

תדמור סירב להתייחס למסכת העלבונות שהוטחו בו, דבר שהעלה עוד יותר את חמתו של הנאשם שהחל לאיים על חייו. "צריך לדאוג שיהרגו את כולכם, אני עוד אדאג שידקרו אותך", אמר נביאן לתדמור, הוא הוסיף כי יצטרך מעתה להסתכל ימינה ושמאלה כדי לראות אם מישהו מגיע לפגוע בו.

בעקבות המקרה החמור ומאחר שלנאשם עבר פלילי הכולל עבירות אלימות, ביקשה הפרקליטות להורות על מעצרו עד תום ההליכים. "מעשיו מלמדים עליו כי הינו אדם מסוכם וקיים חשש אינהרנטי כי אם ישוחרר ימשיך לסכם את ביטחון הציבור בכלל, ביטחון חברי הקהילה הלהט"בית ואת ביטחון המתלונן בפרט", נכתב בבקשה.