בדרך לישראל. מדונה
מדונה, ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

עדי לדרמן, שהודה והורשע בחדירה למחשבים של אנשים הקשורים עם הזמרת מדונה, נשלח היום (חמישי) לרצות עונש מאסר בפועל של 14 חודשים. כמו כן, בית משפט השלום בתל אביב גזר עליו מאסר על תנאי וקנס בסך 15 אלף שקלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

נוסף על כך, הורה השופט צחי עוזיאל להשמיד את כל חומרי המחשב שנתפסו אצל לדרמן ואסר על הפצת עותקים מהם. "הקלות בביצוע עבירות מהסוג הנדון והקושי לחשוף את העבירות והעבריין, מחייבים תגובה עונשית הולמת בעלת מסר מרתיע ובלתי מתפשר", קבע השופט.

נשלח ל-14 חודשי מאסר. לדרמן, ארכיון
נשלח ל-14 חודשי מאסר. לדרמן, ארכיון | צילום: מאקו

במסגרת הסדר טיעון שנחתם עמו, הודה לדרמן בכתב אישום מתוקן שייחס לו עבירות של חדירה למחשב שלא כדין, פגיעה בפרטיות והפרת זכויות יוצרים בגין חדירה לחשבונות של מספר אנשים שעבדו עם מדונה ומכירת קבצי מוזיקה של מדונה שהעתיק מאותם מחשבים לשניים מלקוחותיו.

הוא נעצר לאחר חקירה מאומצת של יחידת הסייבר בלהב 433, בפיקודו של סנ"צ מאיר חיון, ששיתפה פעולה עם ה-FBI. השיקולים שהובילו לחתימה על הסדר הטיעון הם בין היתר נסיבות רפואיות אישיות של לדרמן, קשיים ראייתיים נוספים והרצון להימנע מהרחבת מעגל הנחשפים למידע פרטי על נפגעי העבירה.

פרקליטתו של לדרמן, עו"ד אפרת נחמני בר מטעם הסניגוריה הציבורית, מסרה לחדשות 2 Online: "דומני שבסופו של תהליך התבהרה התמונה והוברר שלא מדובר בעבריין זדוני, כי אם באספן נלהב שהלך מעט רחוק מדי. המעשים נעשו לא מטעמי בצע כסף וללא כוונה להזיק אלא רק מתוך העיסוק האספני בנושא".