כתבי אישום נגד ראשי ארגוני הפשע (צילום: פלאש 90 קובי גדעון, פלאש 90 יהושע יוסף, חדשות 2)
יצחק אברגיל, מוטי חסין, אבי רוחן, מאיר א | צילום: פלאש 90 קובי גדעון, פלאש 90 יהושע יוסף, חדשות 2

פרשה 512 מתקדמת שלב נוסף: היום (שני) יוגש בבית המשפט המחוזי בתל אביב כתב אישום נגד 20 עבריינים ובהם ראשי ארגוני הפשע בישראל בשל מעורבותם בפרשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

גורמים בפרקליטות ובמשטרה מעריכים שאם בכירי העבריינים יורשעו, בהם יצחק אברג'יל, מוטי חסין, אבי רוחן, ריקו שירזי ואסי אבוטבול - כמה מהם צפויים לעונשי מאסרי עולם ואפילו ליותר ממאסר עולם אחד.

על פי אותם הגורמים, כתב האישום שיוגש מחר צפוי "למוטט מהיסוד את ארגוני הפשע" של העבריינים הבכירים. כתב האישום מבוסס על דבריהם של שבעה עדי מדינה, ובהם עד מרכזי שנוגע כמעט בכל הפרשיות שיועלו בכתב האישום.

הואשם בשני מקרי רצח, אבוטבול (צילום: פלאש 90 יוסי זיליגר)
אסי אבוטבול, ארכיון | צילום: פלאש 90 יוסי זיליגר

בכיר בפרקליטות הסביר כי גיוסם של עדי המדינה התנהל ברובו כמהלך יזום ומתוכנן. לדבריו זהו מודל ראשון של שיתוף פעולה בין חוקרי המשטרה לפרקליטים במחוזות תל אביב והמרכז בהנחייתו של פרקליט המדינה שי ניצן וכן של קודמו בתפקיד משה לדור. הבכיר ציין כי שיתוף הפעולה החל כבר בשנת 2004 והגיע לשיאו בימים אלה.

_OBJ

בין האישומים: רצח וסחר בסמים

בתביעה ישמשו 11 פרקליטים ויפעלו במסגרת יותר מעשר פרשיות שעולות בכתב האישום. בין השאר מדובר באישומים הנוגעים לרצח, ניסיונות לרצח ועבירות חמורות של סחר בסמים.

בנוסף, לחדשות 2 נודע שבמקביל נחקרות עוד שתי פרשיות רצח שעליהן עדיין לא דווח ושבעניינן עדיין לא נעצרו חשודים. המעצרים צפויים להתבצע בקרוב. מחר תוגש גם הצהרת תובע נגד אסי אבוטבול שמשמעה שכתב אישום יוגש גם נגדו עוד השבוע. במקביל, נמשכת גם חקירתו של אבוטבול בשל החשד למעורבות ברצח עורך הדין יורם חכם.