אלי טביב ארכיון
הצליח להינצל. טביב | צילום: פלאש 90

הפרקליטות הגישה לבית המשפט המחוזי בתל אביב כתבי אישום נגד ישראל חיים קדושים (24), שירן דהרי (קסטרו) (28) ודימיטרי רובינסקי (24) בגין ניסיון לרצוח את הבעלים של קבוצת בית"ר ירושלים, אלי טביב, בחודש מרס האחרון. השלושה מואשמים גם בשיבוש הליכי משפט והשמדת ראיות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי כתבי האישום, קשרו הנאשמים קשר להביא למותו של טביב. ב-26.2.15 רכבו קדושים ורובינסקי על אופנוע באזור ביתו של טביב בכפר שמריהו, על מנת לבחון את סביבת הבית בכדי שיוכלו להוציא לפועל את תכניתם.

יומיים לאחר מכן, הצטיידו הנאשמים בקטנוע שהיה שייך לקדושים באותה עת וכן בקסדות, כפפות ואקדח טעון בכדורים. השלושה סיכמו כי רובינסקי ודהרי ירכבו על הקטנוע כשדהרי נושא עליו את האקדח וכשיגיעו לבית, יירו בטביב למוות. על מנת להסוות סימנים מזהים של הקטנוע, הדביקו עליו מדבקות בצבעים אדום ושחור.

סמוך לחצות, טביב הגיע לביתו. לאחר שהחנה את רכבו, הגיעו דהרי ורובינסקי רכובים על הקטנוע. בשלב זה הבחין טביב בקטנוע והתעורר חשדו כי השניים עלולים לפגוע בו, לכן היטה את כל גופו לכיוון מושב הנוסע שליד הנהג. מיד אחר כך, עצר דימה את הקטנוע סמוך לרכב ואז דהרי ירד מהקטנוע, כשהאקדח בידיו, התקרב לחלון הנהג וירה חמישה כדורים לתוך הרכב דרך החלון.

ישראל חיים קדושים
ישראל קדושים בביהמ"ש | צילום: עזרי עמרם, חדשות 2

לאחר הירי נמלט דהרי אל הקטנוע והשניים נסעו משם במהירות. טביב נפגע פגיעה קלה בזרועו בשל העובדה שנשכב על מושב הנוסע שליד הנהג. לאחר מכן רכבו למקום מפגש שנקבע עם קדושים. הנאשמים הסירו את המדבקות מהקטנוע והסירו את בגדיהם, הכפפות והקסדות שלהם, שרפו והשמידו אותם.