כתב אישום הוגש היום (שלישי) לבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד ראש עיריית אור יהודה, דוד יוסף, בגין שורת עבירות מין שביצע לכאורה בחמש נשים בתקופת כהונתו, תוך ניצול יחסי מרות. במסמך תוארו יחסיו של יוסף עם כל אחת מהתלוננות נגדו, תוך פירוט ההטבות שהעניק להן על חשבון העירייה תוך ניצול מעמדו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

באחד מסעיפי האישום נגדו נטען כי זמן קצר לאחר שהורה על פיזור ועדת השמות הסטטוטורית בעירייה לפני כשנתיים, כינס ראש העירייה את ישיבת מועצת העיר לצורך קביעת שמות לסמטאות אזור התעשייה החדש באור יהודה.

בין השמות שהביא יוסף להצבעת חברי המועצה – אשר גם אישרו אותם ללא כל דיון מהותי – עמדה גם ההצעה לקרוא לאחד הרחובות בשם "באלי", שהיה על פי גרסת אחת המתלוננת שם החיבה שבו נהג ראש העיר לכנות אותה. לטענתה, במספר הזדמנויות בעבר אמר לה יוסף כי הוא מוכן לתת את חייו בשבילה והוסיף כי הוא עוד יקרא רחוב בעיר על שמה.

קרא לרחוב על שם המאהבת (צילום: חדשות 2)
רחוב באלי בעיר | צילום: חדשות 2

עוד נטען, כי לאורך התקופה שבה התנהל הקשר ביניהם, העניק יוסף למתלוננת שורה ארוכה של הטבות יקרות ערך רבות בשווי אלפי שקלים. באחד המקרים המתוארים, נתן ראש העירייה למתלוננת במתנה מחשב נייד בשווי 4,500 שקלים שיועד עבור מצטייני כיתות י"ב בעיר. במקרים אחרים ביטל לכאורה ראש העירייה עבור המתלוננת דוח חנייה בסך 500 שקלים שנרשם לה בזמן ששהתה עמו, ואף העניק לאחת מחברותיה תלושי שי בסך 1,000 שקלים.

נגד יוסף עומדים בסך הכל 25 סעיפי אישום הכוללים שורה ארוכה של עבירות בגין גניבה בידי עובד ציבור, בעילה אסורה בהסכמה, מעשה מגונה ללא הסכמה, מעשה מגונה תוך ניצול יחסי מרות, מעשה מגונה תוך שימוש בכוח, עבירות על החוק למניעת הטרדה מינית, עבירות מרמה והפרת אמונים, שימוש לרעה בכוח המשרה, ועבירות שיבוש הליכי משפט וחקירה.

במקביל להגשת כתב האישום, ביקשה הפרקליטות מבית המשפט להורות על הארכת התנאים המגבילים שהוטלו על יוסף עם שחרורו ממעצר.