אילן בן עמי בבית המשפט, הבוקר (צילום: חדשות 2)
אילן בן עמי בבית המשפט, הבוקר | צילום: חדשות 2

"בעוד המנוחה שרועה על הרצפה, כיסה הנאשם את ראשה בבגד והמשיך להלום בה באמצעות הפטיש מספר רב של פעמים". כתב אישום הוגש הבוקר (ראשון) לבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד המוזיקאי אילן בן עמי, חבר להקת "הברירה הטבעית", בגין רצח פרודתו המוזיקאית ואשת חיי הלילה דפנה בר ציון ז"ל לפני כשלושה שבועות. כתב האישום משרטט את מערכת היחסים האלימה בין השניים, שבסופה הלם בן עמי בזוגתו לשעבר במכות פשיט עד שהביא למותה. מעצרו של בן עמי הוארך עד ה-18.9.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי כתב האישום, כחצי שנה לאחר נישואיהם החל בן עמי להתנהג באופן אובססיבי כלפי בר ציון, לפעול באלימות מילולית כלפיה ואף איים לפגוע בה בשורה של מקרים. בין היתר, הוא נהג לשלוח אליה מסרונים הגדושים בגידופים, השפלות ומסרים מאיימים. כשאזרה לבסוף אומץ להיפרד ממנו, החליט בן עמי לרצוח אותה.

לשם ביצוע המעשה הזמין בן עמי את בר ציון לדירתו, נטל פטיש ברזל במשקל קילוגרם והכה בה בחוזקה פעמיים. גם לאחר שהתמוטטה, הוא המשיך להכות אותה עם הפטיש פעמים רבות, נטען בכתב האישום: "כתוצאה מהמכות נגמרו למנוחה שברים וחבלות קהות מרובות באזורים שונים של הראש שגרמו לנזק חמור למוחה והביאו למותה".

אין תמונה
דפנה בר ציון ז"ל

עוד עולה כי לאחר שהביא למותה, ניסה בן עמי להסתיר את הראיות למעשה, תוך שהוא מנקה את כלי הרצח, הפטיש המגואל בדם, ומשליך אותו לעבר חלל נסתר בדירתו, מתוך כוונה "להכשיל את ההליך השיפוטי ולהימלט מאימת הדין". בן עמי נמלט מהזירה ונמצא רק שלושה ימים לאחר מכן נעצר על ידי המשטרה.

על אף טענת ההגנה הראשונית, שלפיה בן עמי היה נתון להשפעת כדורים פסיכיאטריים בעת המעשה, נכתב בכתב האישום כי "הנאשם גרם למותה של הקורבן בכוונה תחילה והמיתה בדם קר, מבלי שקדמה התגרות למעשה, בנסיבות שבהן יכול היה לחשוב ולהבין את תוצאות מעשיו".

"ההסתתרות שלו מעידה על התכנון המוקדם"

עורך דין שחר מנדלמן, פרקליטה של משפחתה של בר ציון, אמר הבוקר בבית המשפט כי הכתובת הייתה על הקיר. לדבריו, המשפחה דורשת שהתיק יסתיים בהרשעה ברצח ולא בהסדר: "הוא פעל כלפיה באובססיביות. הפעיל נגדה אלימות פיזית ומילולית. אנחנו רוצים שהנאשם ירצה מאסר עולם. ההסתתרות שלו מעידה על התכנון המוקדם של המעשה".

עורכת דינו של בן עמי, אורית חיון, אמרה לאחר הדיון לחדשות 2 Online: "רק היום הוגש כתב אישום, נלמד את חומר הראיות. נבקש לבדוק את מצבו הנפשי של הנאשם בזמן האירוע. גם כיום מצבו הנפשי קשה. נבקש לשלוח אותו להסתכלות. אני יודעת שבתקופה האחרונה הוא נטל מספר כדורים פסיכיאטריים, השתמש בנייס גאי וצרך אלכוהול".

זירת הרצח בדרום ת"א, ארכיון (צילום: חדשות 2)
זירת הרצח בדרום ת"א, ארכיון | צילום: חדשות 2

 

ימים ספורים לאחר שנמלט מזירת הרצח עצרו שוטרי מחוז תל אביב את בן עמי בן ה-47, לאחר שקיבלו דיווח על אדם חשוד המסתובב במרכז העיר. השוטרים שהגיעו לאזור הצליחו לאתרו והביאו אותו לחקירה, שבה התברר כי הסתתר באתר בנייה בתל אביב.

בן עמי, הידוע בעיקר בשל השתייכותו ללהקת "הברירה הטבעית", הוא גם מפיק מוזיקלי וכותב שירים. כמו כן, יזם והפיק בן עמי את אלבומי "בייבי אוריינטל", אלבומי שירי ילדים בסגנון מוזיקת עולם.