כתב אישום נגד לוחם מג"ב שהכה את בן דודו של הנער הערבי שנרצח: המחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה הגישה היום (רביעי) לבית משפט השלום בירושלים כתב אישום נגד לוחם מג"ב שתועד כשהוא עושה שימוש חריג בכוח בעת מעצר בשכונת שועפאט בירושלים. הוא נאשם בתקיפה הגורמת חבלה ממשית בטריק אבו חדיר בן ה-15, בן דודו של הנער מוחמד אבו חדיר, שנרצח לאחר שנחטף בידי יהודים וגופתו נשרפה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

לפני כחודשיים שודר באמצעי התקשורת סרטון בו נראה מעצרו של הקטין, כשבמהלכו נעשה לכאורה שימוש בכוח חריג. לאחר פרסום הסרטון, פתחה מח"ש בחקירה במהלכה נאספו ראיות, נחקרו עדים ואותרו שני השוטרים שביצעו את המעצר האלים. אחד מהם הוזמן לשימוע שלאחריו החליטה הנהלת מח"ש על הגשת כתב האישום נגדו.

הסרטון המפליל שתיעד את ההתעללות בנער
הנער לאחר שהוכה, לפני כחודשיים | צילום: רויטרס

על פי כתב האישום, ב-3 ביולי בשעות אחר הצהריים, התאספו מספר רב של מפגינים ומפרי סדר ברחוב הראשי בשכונת שועפאט, תוך שהם חוסמים את הכביש באמצעות דלתות וצמיגים בוערים, וכן מיידים אבנים, בקבוקי תבערה וזיקוקים לעבר כוחות הביטחון שהיו במקום - זאת כמחאה על רצח הנער מוחמד אבו חדיר, תושב השכונה בן 16, יום לפני כן.

באותן שעות שהה בן דודו של מוחמד באזור אירועי הפרות הסדר. לוחם מג"ב שנגדו הוגש כתב האישום עסק במרדף אחר פעילים שברחו מפני כוח השיטור, זיהה את טריק אבו חדיר כשהוא רעול פנים ובידו רוגטקה מעץ. כדי להביא למעצרו, הלוחם רדף אחרי אבו חדיר, קפץ אחריו מעל גדר פח המקיפה אתר בנייה באזור, תפס בו והפיל אותו ארצה.

"הלוחם הכה את הנער עד שחושיו היטשטשו"

בשלב זה, הגיע למקום שוטר נוסף במטרה לסייע בביצוע מעצרו של המתלונן. הלוחם הנאשם והשוטר הנוסף הפעילו בשלב זה כוח כלפי המתלונן על מנת לרתק אותו לרצפה, לתפוס בידיו ולעצרו.

לאחר שהושגה שליטה מלאה עליו, החל הנאשם להכותו באמצעות אגרופים ובעיטות לראשו, לפניו, לכתפיו ולפלג גופו העליון, כל זאת כשהמתלונן איננו מתנגד למעצר ומרותק לקרקע, בין היתר על ידי השוטר הנוסף, שכבל באותה עת את ידיו מאחורי גבו. מכתב האישום עולה כי הנאשם הכה את המתלונן עד שהיטשטשו חושיו.

הנער שהוכה, טריק אבו חדיר
המשיכו לבעוט בו גם לאחר שנעצר | צילום: רויטרס

בשלב זה הרימו הנאשם והשוטר הנוסף את אבו חדיר באמצעות ידיו הכבולות והחלו להובילו אל מחוץ לאתר הבנייה. במהלך ההובלה, בעוד המתלונן נגרר ברגליו על הקרקע וראשו שמוט מטה, בעט הלוחם הנאשם בבטנו של המתלונן. עם הגעתם לגדר פח, חבר אל שני השוטרים שוטר שלישי על מנת לסייע בהובלת החשוד. אז בעט הלוחם שוב בפניו של המתלונן.