מפלה למשטרה: העבריין מוטי חסין, מי שנחשב ליורשו של ראש משפחת הפשע יצחק אברג'יל, זוכה הבוקר (רביעי) מאשמת רצח. יחד עם חסין, זיכה בית המשפט המחוזי בתל אביב גם כמה מאנשיו, שהואשמו בעבירות דומות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי כתב האישום שהוגש לפני יותר משנתיים, חסין תכנן יחד עם שלושה חשודים נוספים - בהם העבריין שלמה ניאמצ'יק - לרצוח את איציק גפן ואבי דוד על רקע מאבקי שליטה בין ארגוני פשע בעולם התחתון, וניסיון "עריקה" של אחד מאנשי ארגונו של אברג'יל לארגון פשע יריב. באוקטובר 2011 חוסל דוד בכניסה למסעדה בבת ים, וכחודש לאחר מכן נרצח גם גפן בתחנת דלק בחולון.

לפני כארבעה חודשים הותר לפרסום תיעוד הרצח בחולון, בו נראים שני מתנקשים רכובים על אופנוע וקסדות על ראשיהם, מגיעים אל הזירה בו נרצח איציק גפן ז"ל. השניים פותחים בירי לעבר הקורבן, והוא מנסה להימלט, אך נכשל ומתמוטט על המדרכה.

מוטי חסין, ארכיון
מוטי חסין, ארכיון | צילום: חדשות 2

הפרקליטות טענה כי הנאשמים תכננו היטב את הרציחות, תוך כדי שימוש בתרגיל "כיפה אדומה". כך, במקרה הרצח של גפן נטען כי שלמה ניאמצ'יק הוא זה שקבע להיפגש איתו בתחנת הדלק בחולון, שבה מצא לבסוף את מותו. כפי שנראה בסרטון - במהלך הפגישה, כשניאמצ'יק נתן את האות, הגיעו שני נאשמים אחרים על אופנוע ואחד מהם ירה מספר כדורים בגופו של הנרצח.

במקרה של דוד, הביאו אותו באמתלת שווא למסעדה בבת ים, שם הוא פגש את מוטי חסין, כששאר הנאשמים ממתינים באזור. כשניתן האות לכך, העביר שלמה ניאמצ'יק את האקדח לאחד הנאשמים, שירה חמישה קליעים בחזהו של דוד.

שמו של מוטי חסין עלה לכותרות גם סביב ניסיון החיסול הכושל בחוף בת ים בשנת 2008, במהלכו נרצחה מרגריטה לאוטין ז"ל. חסין היה ככל הנראה היעד לחיסול, שהרקע לה היה מאבק כוח בין ארגוני פשיעה. אז היה זה ארגונו של אבוטבול שניסה לפגוע בבכיר במשפחת אברג'יל.