תחת מתקפה פוליטית, נתניהו
נתניהו: מחליפים רה"מ בהליך לא דמוקרטי | צילום: נועם רבקין פנטון, פלאש 90‎, חדשות

ראש הממשלה נגד ועדת ההיתרים: לאחר האולטימטום שהציבה לו למסור את הצהרת ההון שלו עד יום שישי – שכולל את  פירוט של נכסיו והונו האישי – כדי שבקשתו לקבלת תרומות למימון ההגנה המשפטית שלו תעלה לדיון, ראש הממשלה תקף: "זכותו של ראש הממשלה להתגונן מכתב אישום שמטרתו להפיל ראש ממשלה ולהחליף שלטון שלא בהליך דמוקרטי".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"ועדת ההיתרים מונעת מראש הממשלה לקבל סיוע במימון הגנתו המשפטית, בניגוד לאנשי ציבור אחרים שקיבלו סיוע למימון הגנתם", מסר נתניהו.

"כל מידע שנמסר לוועדה הודלף מייד באופן מגמתי ופוגעני תוך פגיעה אנושה בזכות לפרטיות שעומדת גם לראש הממשלה", הוסיף. "בלי הסיוע הזה אין לראש הממשלה יכולת להתגונן אל מול המשאבים העצומים בהיקף של מאות מיליוני שקלים שהמדינה משקיעה בהגשת כתב חשדות חסר בסיס וחסר תקדים נגדו".

נתניהו מסר את הדברים לאחר איומה של הוועדה שתדחה סופית את בקשתו לאשר לו לקבל סיוע אם לא יספק מידע על הונו עד לסוף השבוע הקרוב. בעבר דחתה הוועדה פעמיים בקשות דומות שהעביר ראש הממשלה על רקע תיקי השחיתות שבהם הוא יואשם בכפוף לשימוע.

בתחילת השנה נחשפה בחדשות בקשתו השנייה של נתניהו לקבל תרומה בסכום של עד 2 מיליון דולרים. את הבקשה הראשונה דחו חברי הוועדה ובהחלטתם כתבו כי לא סביר שחשוד בפרשת שחיתות שנוגעת לכספים וטובות הנאה שקיבל מאיל הון, יבקש תרומות מאיל הון כדי לממן את ההגנה המשפטית שלו.