פרשת אונס בת ה-7 בבנימין: בעקבות ההחלטה החריגה שקיבלו בכירי הפרקליטות והמשטרה לבצע השלמות חקירה נוספות בתיק - אמש (שלישי) הגישו עורכי דינו של הנאשם בקשה לשחרור מיידי שלו מהכלא.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לטענת הפרקליטים, פתיחתה המחודשת של החקירה מעידה על מחסור חמור בראיות נגד הנאשם, ומכאן שלטענתם גם אי אפשר להמשיך להחזיקו בכלא. עורכי דינו אומרים כי הדיון וההחלטה שהתקבלה בסופו מעידים על התנהלות לקויה של המשטרה שגובלת לדבריהם בחוסר תום לב נגד מרשם, נאזי עבד אל חמיד קטוסה, פלסטיני בן 46 מכפר קדיס שליד רמאללה.

היום, ועל רקע המידע החדש שהתקבל ומעלה אפשרות לכאורה שהנאשם קשור או מעורב במקרה נוסף, יתקיים אחר הצהריים בבית המשפט הצבאי בעופר דיון בהארכת מעצרו של הנאשם. ההגנה תדרוש את שחרורו המיידי, בעוד שהמדינה צפויה ככל הנראה לבקש מעצר עד תום ההליכים חרף ההתפתחויות האחרונות וסימני השאלה.

בהודעה משותפת של המשטרה והצבא שפורסמה לאחר הדיון החריג נמסר כי הוחלט להעביר את האחריות לחקירת המקרה ליחידה המרכזית במחוז ש"י - וזאת על מנת לערוך השלמות חקירה נוספות: "ההחלטה התקבלה לאחר התייעצות משותפת שנערכה הערב ביחס לתיק על ידי ראש אגף החקירות במשטרה, ניצב גדי סיסו, והפרקליט הצבאי הראשי, אלוף שרון אפק. נוכח רגישות הענין שותפו בהתייעצות גם פרקליט המדינה וגורמים בכירים נוספים מפרקליטות המדינה".

השאלות הקשות שטרם נענו

סימני השאלה בפרשה 2
צילום: חדשות

גם עכשיו אין עדיין מסמך או קביעה חד-משמעית שמצביעה על כך שהילדה אכן נאנסה. בהקשר זה מתברר שלאחר המקרה, אמה לקחה אותה לבדיקה אצל רופאת משפחה, שזיהתה סימן לפגיעה כלשהי והמליצה לאם לנסוע לבית החולים הדסה עין כרם לרופא מומחה - אך משום מה האם נמנעה מלעשות זאת.

סימני השאלה בפרשה 1
צילום: חדשות

תמיהה נוספת נוגעת לחוות הדעת של חוקרת הילדים שקבעה כי הילדה לא יכולה לתאר ולזהות מי אנס אותה. אלא שבמשטרה אומרים מנגד, שכבר למחרת העדות אצל חוקרת הילדים, תוך כדי שיחה עם אחת המורות בבית הספר, זיהתה הילדה את הנאשם והצביעה עליו.

סימני השאלה בפרשה 4
צילום: חדשות

סימן שאלה נוסף שמעלה כתב האישום הועלה כבר אתמול: איך זה ייתכן שהנאשם גורר את הילדה בניגוד לרצונה במשך 10-12 דקות לאורך רחוב ראשי באמצע היום, ובלב היישוב - כשהיא בוכה לעיתים - ואיש לא מבחין בכך, מבית הספר עד הבית שבו היא נאנסה לכאורה?

סימני השאלה בפרשה 3
צילום: חדשות

"עלו על עץ שהם לא יכולים לרדת ממנו"

התהייה האחרונה היא אם ניתן לבסס כתב אישום על אונס אכזרי רק על סמך עדות אחת של ילדה בת 7. למרות סימני השאלה, לא ניתן להתעלם מהעובדה שהנאשם נמצא דובר שקר בבדיקת פוליגרף שנעשתה לו ומהעובדה שהילדה זיהתה אותו פעמיים: פעם אחת בבית הספר ופעם שנייה במסדר הזיהוי בתמונות.

פרקליטו של קטוסה, עו"ד מונדר אבו אחמד, מסר בתגובה לפרסום על מידע חדש בחקירה והחשד של מרשו למעורבות באירוע אחר: "לא היה ולא נברא, זה תרגילים של השבכ והמשטרה על מנת לנפח את זה כי אין להם ראיות. הם עלו על עץ שהם לא יכולים לרדת ממנו ומחפשים דרך חדשה והצדקה לחקור את זה בימ"ר".