היועמ
היועמ"ש לצד רה"מ | צילום: מארק ישראל סאלם, פלאש 90, חדשות

נתניהו עונה ליועמ"ש: פרקליטי ראש הממשלה, ובראשם עורך הדין נבות תל צור, שיגרו היום (ראשון) מכתב ללשכתו של היועמ"ש, בו הם אישרו כי הם קיבלו את המכתב ששלח להם מוקדם יותר היום, אך ציינו כי לא קיבלו את המדיה המגנטית הכוללת את ליבת חומרי החקירה. "השליח בחר לא להשאיר את החומרים בשל אי נוכחותו של רה"מ". גורמים בפרקליטות מיהרו להכחיש ואמרו: "עו"ד תל צור הורה למזכירה שלו לא לקבל את החומרים".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

בהמשך המכתב כתבו הפרקליטים: "היום התייצב במשרדו של רה"מ, ללא תיאום מוקדם, שליח מטעמכם שהתיימר להמציא באופן חד צדדי את ליבת חומרי החקירה לצורך שימוע - על גבי מדיה מגנטית". הם הסבירו כי בשל אי הנוכחות של ראש הממשלה בזמן הגעת השליח - הוא בחר לא להשאיר את חומרי החקירה. "על כן, אין ממש בפרסום הנמהר שלכם לתקשורת", כתבו עורכי הדין.

"יצויין כי בניגוד לפרסום מטעמכם השליח שהתייצב במשרדנו טען כי הונחה למסור את חומרי החקירה רק לידי ראש הממשלה ועל כן בהיעדרו בחר להשאיר את החומר במשרד", טענו. הם המשיכו בתגובתם החריפה וכתבו: "הניסיון להמציא לנו באופן חד צדדי את חומרי החקירה חרף ההודעה שמסרנו לכן כי לא קיבלנו על עצמנו את האחריות להליך שימוע - אינו במקומו".

לסיום הדגישו: "הודענו לכם במפורש כי פרקליטיו של ראש הממשלה התנו את קבלת אחריותם לטיפול בהליך השימוע בהסדרה תחילה של תשלום שכר טרחתם". והוסיפו: "אין באמור משום מיצוי הטענות או ויתור על טענה כלשהי".

גורמים בפרקליטות השיבו בתגובה כי השליח קיבל הנחייה להעביר את החומר לעורך הדין נבות תל צור או למזכירה שלו. "המזכירה פתחה את המעטפה, ראתה את המכתב ואת הדיסק-און-קי, והתקשרה בנוכחות השליח לתל צור", מסרו הגורמים. "המזכירה הקריאה לו את המכתב ואמרה לו שיש גם חומר מצורף, והוא הורה לה לא לקבל את המכתב ולהחזיר אותו לשליח. השליח חזר המום לפרקליטות, ואמר שדבר כזה עוד לא קרה לו".