המכתב שעצר את קידומה של התובעת בתיקי ראש הממשלה: זה היה אמור להיות יום חגה של הפרקליטה הבכירה ליאת בן ארי, פרקליטת מחוז תל אביב מיסוי וכלכלה, לוחמת עיקשת בשחיתות, הפרקליטה שהובילה בעוז את תיקי הולילנד וכעת את תיקי ראש הממשלה. בן ארי הייתה אמורה להיבחר הבוקר במכרז של הפרקליטות לתפקיד רם עוד יותר: המשנה לפרקליט המדינה לעניינים כלכליים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

אלא שאתמול, רגע לפני שוועדת המכרזים התכנסה, הודיע נציב שרות המדינה דניאל הרשקוביץ שקיבל מכתב אנונימי שעליו חתומים פרקליטות ופרקליטים מודאגים - מכתב שגרם לו לעצור את המכרז.

"שנה שלמה ויותר עמד התפקיד פנוי ולא שובץ בו איש", נכתב במכתב "חצי שנה לפני סיום הקדנציה של פרקליט המדינה שי ניצן, הוא נזכר לפרסם 'מכרז' לתפקיד. אין שום הצדקה שפרקליט מדינה פורש ימנה ברגע האחרון שלו את המשנה, שלא יהיה המשנה שלו. כל בחירה, בכל מועמד, תהיה נגועה ופסולה".

"ניצן קבע עובדות בשטח" (צילום: יונתן סינדל/פלאש 90, חדשות)
"ניצן קבע עובדות בשטח" | צילום: יונתן סינדל/פלאש 90, חדשות

עוד כתבו הפרקליטים ה"מודאגים" במכתב כי "המכרז פורסם יום אחרי ששרת המשפטים איילת שקד עזבה את תפקידה ויום לפני ששר המשפטים אוחנה נכנס לתפקיד. שי ניצן ניצל את היום האחד הזה שהיה לו על מנת לקבוע לאוחנה עובדה בשטח - פורסם מכרז. את המכרז הוא ינצל על מנת לקבוע לשר שימונה אחרי הבחירות עובדה נוספת בשטח - בן ארי כבר תהיה אז המשנה לפרקליט המדינה".

"ניצן רוצה שבן ארי תישאר במערכת כדי להמשיך את הקו התקיף נגד ראש הממשלה"

"כיוון שהקדנציה של פרקליט המדינה היא 6 שנים ושל המשנה היא 8 שנים, ניצן מבקש למנות עכשיו משנה עבור שני פרקליטי המדינה הבאים אחריו", ציינו הפרקליטים, "ברור שכזה דבר - מינוי של משנה רגע לפני שהוא פורש - לא היו מאפשרים לאף בכיר אחר בשירות המדינה. אלא שבפרקליטות לא צריך לחכות, לא לשר ולא לפרקליט המדינה, כי חבר מביא חבר, פרקליט מדינה ממנה את יורשו, השרים הם רק קישוט".

הרוחות בפרקליטות סערו הבוקר בעקבות המכתב. נראה שמנסים "ללכת על הראש" של ליאת בן ארי. מדובר בצעד שמעביר מסר מסוכן לארגון, כי ברור למה דווקא את המכרז הזה רוצים לעצור ולמה בפרקליטה הזו רוצים לפגוע - רק בגלל שהיא מובילה קו תקיף כנגד ראש הממשלה.

טענות אלה מחוזקות בהמשך המכתב, שבו נטען שהכוונה של ניצן לקדם את בן ארי אינה תמימה. "שי ניצן רוצה שליאת בן ארי תישאר במערכת, כי היא והוא מחזיקים יחד מול היועץ את הקו התקיף נגד ראש הממשלה, כאשר מי שיחליף את גברת בן ארי כפרקליטת המחוז, איש אמונה, יצטרף גם הוא לכיוון הזה והיועץ המשפטי לממשלה לא יוכל לצאת נגד כל כך הרבה אנשים - גם אם הוא לא מסכים איתם".

"ניצן רוצה לשמר את הקו התקיף נגד נתניהו" (צילום: Hadas Parush/Flash90, חדשות)
"ניצן רוצה לשמר את הקו התקיף נגד נתניהו" | צילום: Hadas Parush/Flash90, חדשות

אמש, בעקבות קבלת המכתב, שוחח נציב שירות המדינה עם פרקליט המדינה והיועץ המשפטי לממשלה ואמר להם: "אני שומר עליכם מטענה כאילו הפרקליטות מבצעת מחטף, אנא השיבו לטענות ונוציא את המכרז לדרך".