בשבוע שעבר הוגש כתב אישום נגד ציפורה דוד, המטפלת שתועדה מתעללת בפעוט חסר ישע בנס ציונה. בתיעוד היא נראית מטיחה אותו לעבר הרצפה, סוטרת בפניו ומאיימת עליו שתהרוג אותו. בשיחה עם "המהדורה המרכזית" היא מתנצלת בפני המשפחה וטוענת - הלחץ הנפשי שהיה בה הוביל אותה למעשים הקשים. צפו בכתבה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

המטפלת המתעללת מנס ציונה התייצבה מול המצלמה. עם התמונות אי אפשר להתווכח, והיא גם לא מנסה. "התמונות קשות, אני מודה במעשה שלי", אמרה בריאיון למהדורה המרכזית. "אני מתחרטת, אני מביעה צער. אני מאוד מבוישת". דוד טענה שהיה "טריגר" שגם לה להתפרץ בצורה כזאת על הפעוט בן ה-11 חודשים. "לצערי הרב זה נפל עליו", סיפרה. "מעולם לא הרמתי יד על ילד".

הסיפור החמור הזה נחשף לפני שבועיים. ההורים המבועתים לא הסתפקו רק בתלונה במשטרה, אלא הגיעו נסערים גם לביתה של דוד והטיחו בה את מה שגילו המצלמות. "הם פרצו אליי הביתה בשעות אחה"צ וצעקו עליי, איימו עליי וצילמו אותי", אמרה. "אני הייתי בשוק, לא ידעתי על מה הם מדברים". בחקירה, כשהציגו בפניה את התמונות, היא כבר לא יכלה להסתתר: "הייתי מבוישת, מזועזעת".

ארבעה חודשים היא טיפלה בפעוט. כשהוא הלך אליה בחוסר חשק החליטו ההורים לבדוק את מצלמות האבטחה - ונחרדו. הם אמרו לדוד עוד בריאיון העבודה שבבית מותקנות מצלמות. "לא היה לי מה לחשוש ממצלמה, מעולם לא היה לי כזה מקרה", אמרה. "הם ידעו מי אני, זה לא שאיזה מפלצת נכנסה אליהם הביתה". דוד טוענת שמדובר במקרה חד פעמי: "נפלתי על יום אחד שהייתי בסערת רגשות איומה. אני לא יודעת מאיפה זה בא לי, אני לא יכולה לתת הסבר. הייתי בפרץ רגשות ועצבים, ועל זה אני כל כך מתנצלת".

למרות הניסיון להסביר, דוד לא מדייקת. כתב האישום לא מייחס לה התעללות במועד אחד, אלא במועד נוסף. על פי כתב האישום היא תקפה את הפעוט בן ה-11 החודשים בשני מקרים - פעם אחת בביתו וימים אחר כך כששמרה עליו בבית סבתו.

10 ימים היא הייתה עצורה, המקרה זכה לסיקור נרחב וברשתות החברתיות השיח בעניינה היה סוער. היו כאלה שהעלו גם את תמונות נכדיה של ציפורה דוד. "אני הזדעזעתי, מעבר לזה שאלו הנכדים שלי, אין להם שום קשר לעניין. אני עשיתי מעשה שלא יעשה", אמרה. "למה צריך להכניס אותם? הם לא קשורים לעניין".

על עבירה של התעללות בחסר ישע בית המשפט יכול לגזור עד שבע שנות מאסר בכלא. דוד מודעת לעניין, וטוענת שהיא מוכנה לקבל על עצמה את גזר הדין. "אני יודעת שנהגתי לא קשורה, אני לא משתמטת מהמעשים", אמרה והוסיפה מסר להורים: "אני אהבתי את הילד, אני לא יודעת להסביר את זה".