"נעביר את תפעול מעונות היום למשרד החינוך" (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות)
הטענות של נתניהו - נדחו. היועמ"ש ורה"מ | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות

הפרקליטות דוחה את טענותיו של פרקליטו של ראש הממשלה נתניהו: בהודעה שפרסמה הערב (רביעי) פרקליטות מחוז תל אביב מיסוי-כלכלה, נדחתה הטענה של עו"ד עמית חדד לפיה לא הועברו כל חומרי החקירה של נתניהו, באופן שצריך להביא לדחיית השימוע לראש הממשלה שנקבע לתחילת חודש אוקטובר השנה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בהודעת הפרקליטות נכתב כי למרות דבריו של עו"ד חדד, "הובהר לו כי מרבית החומרים שלטענתו היו חסרים, למעשה קיימים בחומר שהועבר אליו, למעט מסמכים ספורים, שבינתיים כבר הועברו לידיו, ובכך ניתן מענה לפנייתו". בהודעה התייחסה הפרקליטות גם לטענתו של ראש הממשלה נתניהו, לפיה מערכת המשפט מנהלת "ריצת אמוק" נגדו.

"כפי שהודגש במענה לעו"ד חדד", נכתב, "כל אחת מההחלטות שהתקבלה עד כה בקשר לניהול תיקי ראש הממשלה, הן כשלעצמה והן בהסתכלות כוללת על מכלול ההחלטות, מבוססת על שקילה עניינית ויסודית של בקשות ראש הממשלה, בשים לב למלוא השיקולים הרלוונטיים הנוגעים לעניין".

בשלב זה הזכירה הפרקליטות את בקשת באי-כוחו של נתניהו להשהות את מסירת חומרי החקירה במהלך הבחירות הקודמות, וזאת למרות שהדבר היה כרוך בדחיית מועד השימוע וכן את הטענה שהקושי כביכול של נתניהו במימון ההגנה שלו לא צריך להיות שיקול מפני שהדבר לא נמצא בשליטתו של היועמ"ש. באשר לטענה כי יש לדחות את השימוע בשל ההליכה לבחירות נוספות, נכתב כי היועמ"ש מנדלבליט שב והבהיר, "כי המסלול הפוליטי והמסלול המשפטי נפרדים הם".

הודעת הפרקליטות פורסמה בתגובה להודעתו של עו"ד חדד מיום שני, שבה אמר כי נתניהו יתייצב לשימוע בתחילת אוקטובר - אך מתח ביקורת חריפה על היועמ"ש. "בשבוע שעבר פנינו ליועץ המשפטי לממשלה וביקשנו: תדחה את מועד השימוע", אמר שלשום הפרקליט. "הוא סירב. אנחנו חושבים שיש נימוקים כבדי משקל שמצדיקים את דחיית המועד. קיבלנו את החומר. התחלנו לקרוא אותו. עשרות הודעות חסרות. עשרות מסמכים חסרים. אם הם לא נמצאים אצלנו, אי אפשר לקרוא אותם".

"נגיע לשימוע, אבל היה נכון לשקול מחדש את המועד"

"דבר שני, בניגוד לכל איש ציבור אחר, ועדת ההיתרים מסרבת לתת לראש הממשלה אפשרות להסתייע בחברים למימון ההגנה המשפטית שלו", הוסיף. "זה אומר שרק אני נמצא כדי לייצג את ראש הממשלה. אדם אחד שאמור לקרוא כל כך הרבה חומר חייב יותר זמן. לכן פנינו ליועמ"ש ואמרנו לו: אנחנו נגיע לשימוע, אבל היה נכון לשקול מחדש את המועד ולדחות אותו".

בשבוע שעבר הודיע היועמ"ש לנתניהו כי לא ידחה את השימוע - והורה לו להצהיר אם יתייצב לשימוע, שייערך כשבועיים לאחר הבחירות לכנסת ה-22 ב-17 בספטמבר. אם נתניהו היה מסרב להגיע לשימוע, כתב האישום היה עשוי להיות מוגש תוך ימים ספורים. בשבוע שעבר הודיע מנדלבליט על סירובו לבקשת ראש הממשלה לדחות את ההליך פעם נוספת בעקבות ההליכה לבחירות, וכתב במכתב ששוגר לפרקליטו של נתניהו כי "פיזור הכנסת וקיומן של בחירות חדשות אינם יכולים כשלעצמם להוות שיקול".