ממשיך במתקפה על ברק. נתניהו (צילום: הדס פארוש, פלאש 90, חדשות)
רה"מ יתייצב לשימוע | צילום: הדס פארוש, פלאש 90, חדשות

ראש הממשלה בדרך לשימוע: מקורבי נתניהו אמרו היום (שני) כי פרקליטי ראש הממשלה יודיעו למנדלבליט על התייצבות לשימוע במועד שנקבע - 2 ו-3 באוקטובר. היועץ המשפטי לממשלה הודיע בשבוע שעבר לנתניהו כי לא ידחה את השימוע - והורה לו להצהיר עד היום אם יתייצב לשימוע, שייערך כשבועיים לאחר הבחירות לכנסת ה-22 ב-17 בספטמבר. אם נתניהו היה מסרב להגיע לשימוע, כתב האישום היה עשוי להיות מוגש תוך ימים ספורים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בשבוע שעבר הודיע מנדלבליט על סירבו לבקשתו של ראש הממשלה לדחות את ההליך פעם נוספת בעקבות ההליכה לבחירות וכתב במכתב ששוגר לפרקליטו של נתניהו כי "פיזור הכנסת וקיומן של בחירות חדשות אינם יכולים כשלעצמם להוות שיקול".

לקריאת המסמך המלא לחצו כאן

עוד נכתב כי ההחלטה של היועמ"ש "מבוססת על ניתוק, ככל הניתן, בין המסלול המשפטי בו מתנהלים התיקים הפליליים לבין המסלול הפוליטי, על התהפוכות המאפיינות אותו. הדבר נכון בשגרה, כמו גם בתקופת בחירות".

אביחי מנדלבליט (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות)
היועמ"ש מנדלבליט | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות

היועמ"ש הוסיף כי גם לאחר פיזור הכנסת, פרק הזמן שניתן לנתניהו מאז פרסום כתב החשדות נגדו ועד לשימוע "הוא פרק זמן מספק, המאפשר להיערך לשימוע בצורה ראויה, אף בשים לב לנסיבות העניין המיוחדות".

"בנסיבות אלו, ולאחר שקילת מכלול השיקולים והאינטרסים הרלוונטיים, ובשים לב לעיקרון שתואר לעיל בדבר הניתוק בין המסלולים המשפטי והפוליטי, הקשור קשר בל-יינתק באמון הציבור בטוהר ההליכים הפליליים, לא נמצא כי יש מקום לשנות מהמועדים שנקבעו לקיום השימוע", כתב עוזרו הבכיר של היועמ"ש עו"ד לימון. "לפיכך, נשוב ונבקש כי תאשר במכתב חוזר כי בכוונתך להופיע בשימוע במועדים שנקבעו".

בפרקליטות העריכו כי נתניהו צפוי לעתור לבג"ץ נגד ההחלטה. היועמ"ש והפרקליטות משוכנעים שנתניהו משחק על זמן ושפניו לבג"ץ, ועל כן היועץ ביקש מנתניהו להודיע עד יום שני, היום, אם בכוונתו להתייצב לשימוע. אם אכן יודיע שהוא מתייצב, לפי מנדלבליט הוא לא יוכל לטעון אחרת בבג"ץ. אם בכוונת נתניהו לעתור לבג"ץ, הוא מוכרח להודיע על כך במהרה. החשש מבחינתו הוא שאם יודיע כי לא יתייצב לשימוע, מנדלבליט עשוי להודיע על הגשת אישום נגדו ללא ההליך.