שרה נתניהו בבית המשפט (צילום: רויטרס, חדשות)
שרה נתניהו בבית המשפט, ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

נתניהו חתמה על הסדר הטיעון, כתב האישום נגדה יוגש היום: רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, חתמה הבוקר (רביעי) על הסדר הטיעון בפרשת המעונות - וכתב האישום המתוקן נגדה צפוי להיות מוגש היום. כפי שנחשף לראשונה בחדשות Online, על פי הסדר הטיעון היא תידרש לשלם 55 אלף שקלים בלבד נוכח ביצוע עבירה של "ניצול טעות של הזולת".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לפי הסדר הטיעון המקל שנחתם עמה, נתניהו לא מואשמת במרמה כפי שהוחלט תחילה, אך היא נדרשה להודות בעבירה. עשרת אלפים שקלים נתניהו תשלם כקנס, ו-45 אלף יוחזרו לקופת המדינה. 

על פי כתב האישום המקורי שהוגש נגדה בחודש יוני שעבר, נתניהו פעלה יחד עם עזרא סיידוף כדי להשיג במרמה את מימון המשרד להזמנת מאות ארוחות יקרות ממסעדות, בשווי כולל של יותר מ-350 אלף שקלים.

בכתב האישום נכתב כי נתניהו פעלה תוך עקיפה מכוונת של הנהלים שאסרו להזמין ארוחות מוכנות, במקביל להעסקת מבשלת במעון ראש הממשלה ברחוב שבלפור בירושלים. בין היתר הזמינה נתניהו מדי חודש, החל מאפריל 2009 ועד מרס 2013, ארוחות בשווי שנע מ-444 שקלים ל-26,061 שקלים משלל מסעדות שף בירושלים וגם ממלון בבירה.

מעון רה"מ בירושלים (צילום: חדשות 2)
מעון רה"מ בירושלים | צילום: חדשות 2

לפני כחודשיים, הציעה הפרקליטות לעורכי דינה של רעיית ראש הממשלה הסדר טיעון שבמסגרתו יימחקו הסעיפים החמורים נגדה והיא בתורה תודה ותורשע בסעיף מופחת - וקל הרבה יותר: קבלת דבר בתחבולה או בניצול מכוון של טעות של הזולת, בדגש על כך שאין מרמה.