בעקבות הרשעתה של רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו הבוקר (ראשון) במסגרת "פרשת המעונות", ראש הממשלה בנימין נתניהו יצא להגנתה ופרסם הודעת תמיכה באמצעות סרטון שצולם במהלך ביקורו ברמת הגולן. "שרה עברה ארבע שנים של גיהינום", אמר. "אם לא היה מדובר באשתי לא הייתה נפתחת חקירה".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"היום הסתיים מסע ציד הזוי של ארבע שנים על חמגשיות ואוכל - שעלה למשלם המיסים מיליוני שקלים", אמר נתניהו בהודעה המצולמת שפורסמה ברשתות החברתיות. "יש לי הערכה רבה לבית המשפט. השופט, נשיא בית משפט השלום בירושלים, אמר בצדק ש'העולם הפלילי זר לשרה' ונקבע שלא הייתה שום מרמה מצידה".

"השופט אמר שצריך לשים הכל בפרופורציה", המשיך ראש הממשלה. "הטבחים הוזמנו לבשל למען האורחים של ראש הממשלה ורעייתו והוא אמר בדברי הסיכום שלו שאין ספק שמדובר באירועים רשמיים. יותר מכך, הוא הסכים שיש בעיות משפטיות בתיק, לשון המעטה".

בהמשך דבריו הדגיש נתניהו כי רעייתו חפה מפשע, אולם הסכימה להגיע להסדר כדי לסיים את ההליך המשפטי הקשה. "שרה עמדה מול מכלול האשמות שלא נשאר מהם דבר" אמר. "היום כשהיא החליטה לא ללכת למשפט היא אמרה שהיא סבלה מספיק ושהיא רוצה שהגיהנום הזה ייפסק. אבל אני אומר לכם, וכולכם יודעים את זה - אם לא היה מדובר באשתי לא הייתה נפתחת חקירה ואף אחד לא היה חולם להעמיד אותה לדין".

פרקליט מחוז ירושלים עו"ד דני ויטמן הגיב בריאיון לעודד בן-עמי ב"שש עם" להאשמות על מסע ציד מכוון. "התחושה היא לא מאוד נעימה", אמר. "אבל בסוף מה שקובע זה מה שקרה בבית המשפט ולא אמירות בתקשורת מאוחר יותר או לפני כן. בסופו של דבר נתניהו הודתה בכתב אישום מתוקן. אף אחד לא רדף אותה. אף אחד לא העליל עליה. היא הודתה ביוזמתה ולכן הדברים הללו פשוט לא קשורים למציאות".

הבוקר הורשעה רעיית ראש הממשלה בעבירה של "ניצול מכוון ללא מרמה" במסגרת הסדר הטיעון שנחתם עמה. נתניהו תשיב למדינה 45 אלף שקלים - זאת מתוך סך של 175 אלף שקלים - סכום הארוחות שהוזמן למעון הרשמי. בנוסף לכך הטיל עליה נשיא בית משפט השלום בירושלים קנס על סך עשרת אלפים שקלים. נתניהו, מצדה, ביקשה מהשופט לשלם את כלל הסכום ב-10 תשלומים, וזה נענה לבקשתה.

עורכי הדין מטעם הפרקליטות מסרו בתום הדיון: "אדם שיש לו נגישות לקופה הציבורית לא יכול לעשות בה כשלו. לקיחת סכומים משמעותיים אלו לאורך השנים היא עבירה פלילית שדינה עונש. התוצאה של הרשעה פלילית היא תוצאה טובה, המסר החשוב של הפרדה בין כספי ציבור להוצאות כספיות עבר ומי שלא מקפיד על זה במעון ראש הממשלה, בכיר ככל שיהיה, תוכל להיפתח נגדו חקירה.

עורך דינה של נתניהו, יוסי כהן, מסר בתום הדיון: "ערב ערב, במשך ארבע שנים רדפו אחרי הגברת נתניהו, העבירו אותה גיהנום של כותרות מפוצצות, מגמתיות ושקריות והכל על לא עוול בכפה. הפרקליטות גייסה משאבים אדירים בעלויות של עשרות מיליונים שקלים ופתחה במסע צייד הזוי שלא נודע כדוגמתו, אם לא היו קוראים לה 'הגברת נתניהו' החקירה הזאת לא הייתה נפתחת. לא היו פותחים חקירה על חמגשיות ועל אוכל. שרה נתניהו משלמת היום מחיר כבד, אישי וכואב, כדי לשים סוף למסע הצייד הזה, ואני מקווה שכך באמת נסיים את הסיפור הזה".