שרה נתניהו בבית המשפט (צילום: רויטרס, חדשות)
שרה נתניהו בבית המשפט, ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

הפרקליטות הודיעה היום (שלישי) כי כתב האישום המתוקן נגד רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו יוגש ככל הנראה מחר בבוקר, כך לפי בקשת עורך דינה ובהסכמת בית המשפט. כפי שנחשף לראשונה בחדשות Online, על פי כתב האישום שיוגש נגדה היא תידרש לשלם 55 אלף שקלים נוכח ביצוע עבירה של "ניצול טעות של הזולת". לפי הסדר הטיעון המקל שנחתם עמה, נתניהו לא מואשמת במרמה כפי שהוחלט תחילה, אך היא נדרשה להודות בכך. עשרת אלפים שקלים נתניהו תשלם כקנס, ו-45 אלף יוחזרו לקופת המדינה. 

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לפני כשלושה שבועות הודיע עורך דינה של נתניהו, יוסי כהן, כי היא תסכים להחזיר סכום של כעשרת אלפים שקלים לכל היותר. עם זאת, דווח כי רעיית ראש הממשלה צפויה להגיע להסדר עם הפרקליטות ולפיו היא תודה במיוחס לה, תורשע בעבירה פלילית ותשלם קנס.

מעון רה"מ בירושלים (צילום: חדשות 2)
מעון רה"מ בירושלים | צילום: חדשות 2

על פי כתב האישום שהוגש נגדה בחודש יוני שעבר, נתניהו פעלה יחד עם סיידוף כדי להשיג במרמה את מימון המשרד להזמנת מאות ארוחות יקרות ממסעדות, בשווי כולל של יותר מ-350 אלף שקלים.

בכתב האישום נכתב כי נתניהו פעלה תוך עקיפה מכוונת של הנהלים שאסרו להזמין ארוחות מוכנות, במקביל להעסקת מבשלת במעון ראש הממשלה ברחוב שבלפור בירושלים. בין היתר הזמינה נתניהו מדי חודש, החל מאפריל 2009 ועד מרס 2013, ארוחות בשווי שנע מ-444 שקלים ל-26,061 שקלים משלל מסעדות שף בירושלים וגם ממלון בבירה.

לפני כחודשיים, הציעה הפרקליטות לעורכי דינה של רעיית ראש הממשלה הסדר טיעון שבמסגרתו יימחקו הסעיפים החמורים נגדה והיא בתורה תודה ותורשע בסעיף מופחת - וקל הרבה יותר: קבלת דבר בתחבולה או בניצול מכוון של טעות של הזולת, בדגש על כך שאין מרמה. נתניהו הסכימה להודות בסעיף המופחת תחת הכותרת "תחבולה" אך הדגישה שזה יקרה רק אחרי מועד הבחירות.