הנאשם האונס בת ה-7
מעצרו הוארך. מחמוד קטוסה | צילום: חדשות

הוארך מעצרו של הנאשם באונס הילדה בת ה-7, אבל האם כתב האישום נגדו עשוי להתבטל? שופט בית הדין הצבאי עופר החליט להאריך אמש (רביעי) את מעצרו של מחמוד קטוסה, שנגדו הוגש כתב אישום בעבירת אונס הילדה מבנימין. השופט החליט לדחות את החלטתו בדבר שחרור אפשרי של הנאשם - והותיר אותו במעצר עד ליום שלישי הבא.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בתוך כך, הולכים ומתגברים סימני השאלה בתיק האונס שמזעזע את המדינה. גורמי חקירה מסרו אמש כי אם לא יהיו ראיות חדשות בתיק, הם לא יהססו לחזור בהם מכתב האישום החמור שהוגש נגד מחמוד קטוסה. עוד הם אומרים כי ייתכן והגישו כתב אישום בתיק מוקדם מדי.

התלונה על האונס הוגשה לראשונה ב-16 באפריל. אותם גורמי חקירה אומרים כי לא ניתן להתעלם מהעובדה שבתקופה שקדמה להגשת התלונה, ייתכן שנעשו פעולות בקרב גורמים בסביבתה של הילדה שזיהמו את החקירה בדיעבד. להם, כך נטען, ניתן לייחס במידה רבה את אותם חורים שמיוחסים כעת לחקירה.

במהלך החקירה היה חשוד נוסף שנעצר ונחקר בחשד למעורבות או לסיוע לקטוסה, אולם בתום החקירה הוא שוחרר. בחקירתו הוא הסתיר קשר שהיה לו לדירות אחרות ביישוב ואפשר שהן שימשו אותו כדירות מסתור, והחוקרים מתמקדים כעת בבדיקת הנכסים הנוספים של הנאשם.

בכירי מערכת אכיפת החוק שמעו על הפרשה בתקשורת

גורמי החקירה מאמינים לגרסת הילדה - ומאמינים שהיא נפגעה מינית. קיימת חוות דעת של רופאה שראתה את הילדה ודיברה על פגיעה, אבל אין שום חוות דעת פתולוגית. נגבתה מהילדה הודאה ע"י חוקרת הילדים בארבעה שלבים - בארבעה מפגשים שהתקיימו לאורך כל החקירה שנמשכה כחודשיים.

ראשי מערכת האכיפה מוסרים שהמצב הראייתי בתיק הזה "אנוש" וגורמים בכירים כמו פרקליט המדינה וראש אגף החקירות במשטרה שמעו על הפרשה רק כשפורסמה בתקשורת, זאת חרף העובדה שהתיק נחקר כבר כמה חודשים ולאחר שהביאו את הנאשם למעצר 11 פעמים.

עוד מוסיפים גורמים כי לא רק שהילדה לא נבדקה אצל רופא משפטי, בחקירה לא הפעילו אמצעים טכנולוגים ולא איכנו את הטלפון של החשוד ושל חשודים נוספים - מה שמעלה ספקות כבדים בנוגע לאשמתו של קטוסה, זאת למרות שהילדה זיהתה את הנאשם בזיהוי ספונטני ואחר כך זיהתה אותו ב-8 תמונות שהוצגו לה.