הדוגמנית בר רפאלי בבית המשפט (צילום: עופר חן, mako, חדשות)
הדוגמנית בר רפאלי בבית המשפט | צילום: עופר חן, mako, חדשות

בית המשפט המחוזי מרכז התיר היום (ראשון) לפרסום כי הדוגמנית בר רפאלי תשלם מס בישראל על הכנסות בהיקף של עשרות מיליוני שקלים בחו"ל בין השנים 2009-2010. על רפאלי לשלם כ-8 מיליון שקל מס בגין השנתיים שהיו במחלוקת. בנוסף, בית המשפט חייב את רפאלי בהוצאות משפט בסך 120,000 שקל.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו  

בית המשפט המחוזי קבע בפסק דינו כי בשנות המס 2009-2010 המערערת הייתה תושבת מדינת ישראל, והיה עליה לשלם מס במדינה, זאת בגין ההכנסות שלה באותן השנים. לאחר בחינת מכלול זיקותיה של רפאלי לישראל - נקבע כי היא הייתה תושבת ישראל בשנים המדוברות.

רפאלי שהתה בישראל 185 ימים בשנת 2009 ו-131 ימים בשנת המס 201. על כן בשנים הללו התקיימה חזקה הקובעת כי אדם השוהה מעל כמות מסוימת של ימים בישראל הוא תושב המדינה. עוד נקבע כי בין השנים 2006-2012 שהתה רפאלי פרק זמן של 146 ימים בישראל בכל שנה.

בר רפאלי ולאונרדו דיקפריו (צילום: רויטרס, חדשות)
בר רפאלי ולאונרדו דיקפריו | צילום: רויטרס, חדשות

"המבחן המהותי לשם קביעת מרכז חייה, בוחן פרמטרים איכותיים, לאמור מכלול קשריו המשפחתיים, הכלכליים והחברתיים של הנישום", קבע בית המשפט. "נציין כי בראשית התקופה שימש בית הוריה של רפאלי בהוד-השרון כבית קבע, ולאחר מכן בית הקבע שלה היה דירה שכורה במגדלי Yoo. בחודשים האחרונים, בתקופה המדוברת, עברה רפאלי לדירה שכורה אחרת במגדלי W, אשר אף היא שימשה רק אותה".

טענות הדוגמנית כי ביתו של השחקן ליאונרדו דיקפריו בארה"ב שימש כבית הקבע שלה - נדחו בבית המשפט שקבע גם כי על אף מערכת היחסים הזוגית בינהם אין להסיט את מרכז חייה מחוץ לישראל. עוד נקבע כי בתים אלו שימשו עוגן לנסיעותיה לחו"ל ושהיא החזיקה במניות בחברה שרשומה בקפריסין כשהיא רשומה כתושבת ישראל לצורכי מס; החזיקה במספר רכבים בדירה בתל אביב שהייתה רשומה על ציפי רפאלי, אמא של הדוגמנית.

בנימוקי השופט נכתב כי למרות שהדירה הייתה רשומה על אמא שלה היא נרכשה על-ידי הדוגמנית והייתה מיועדת לשמש למגוריה; והיא גם השתמשה בכרטיס אשראי ישראלי. בית המשפט קבע כי קיים קושי לתת אמון בגרסה של רפאלי בעקבות הגרסה המתחמקת שלה.