ממשיך במתקפה על ברק. נתניהו (צילום: הדס פארוש, פלאש 90, חדשות)
השימוע - בתחילת אוקטובר | צילום: הדס פארוש, פלאש 90, חדשות

היועמ"ש מנדלבליט סירב אמנם לבקשת נתניהו לדחות את השימוע בשל הבחירות, אך ההערכה היא שראש הממשלה לא יוותר. בפרקליטות מעריכים כי נתניהו צפוי לעתור לבג"ץ נגד ההחלטה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

היועמ"ש והפרקליטות משוכנעים שנתניהו משחק על זמן ושפניו לבג"ץ, ועל כן היועץ ביקש מנתניהו להודיע עד יום שני, היום, אם בכוונתו להתייצב לשימוע. אם אכן יודיע שהוא מתייצב, לפי מנדלבליט הוא לא יוכל לטעון בבג"ץ אחרת. אך אם בכוונת נתניהו לעתור לבג"ץ הוא מוכרח להודיע על כך במהרה. החשש מבחינתו הוא שאם יודיע כי לא יתייצב לשימוע, מנדלבליט עשוי להודיע על הגשת אישום נגדו ללא ההליך.

כאמור, מנדלבליט סירב לבקשתו של ראש הממשלה לדחות את ההליך פעם נוספת בעקבות ההליכה לבחירות וכתב במכתב ששוגר לפרקליטו של נתניהו כי "פיזור הכנסת וקיומן של בחירות חדשות אינם יכולים כשלעצמם להוות שיקול".

לקריאת המסמך המלא לחצו כאן

עוד נכתב כי ההחלטה של היועמ"ש "מבוססת על ניתוק, ככל הניתן, בין המסלול המשפטי בו מתנהלים התיקים הפליליים לבין המסלול הפוליטי, על התהפוכות המאפיינות אותו. הדבר נכון בשגרה, כמו גם בתקופת בחירות".

אביחי מנדלבליט (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות)
היועמ"ש מנדלבליט | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות

היועמ"ש הוסיף כי גם לאחר פיזור הכנסת, פרק הזמן שניתן לנתניהו מאז פרסום כתב החשדות נגדו ועד לשימוע "הוא פרק זמן מספק, המאפשר להיערך לשימוע בצורה ראויה, אף בשים לב לנסיבות העניין המיוחדות".

עו"ד עמית חדד (צילום: כפיר זיו, חדשות)
עו"ד עמית חדד פרקליטו של נתניהו | צילום: כפיר זיו, חדשות

"בנסיבות אלו, ולאחר שקילת מכלול השיקולים והאינטרסים הרלוונטיים, ובשים לב לעיקרון שתואר לעיל בדבר הניתוק בין המסלולים המשפטי והפוליטי, הקשור קשר בל-יינתק באמון הציבור בטוהר ההליכים הפליליים, לא נמצא כי יש מקום לשנות מהמועדים שנקבעו לקיום השימוע", כתב עוזרו הבכיר של היועמ"ש עו"ד לימון. "לפיכך, נשוב ונבקש כי תאשר במכתב חוזר כי בכוונתך להופיע בשימוע במועדים שנקבעו".