התיעוד שהוביל לכתב האישום: גבר בן 36 מראשון לציון שמואשם בפריצה לדירה אותר ונעצר בזכות דגימת דם שנמצאה בזירה. חוקרי המשטרה, שצפו בתיעוד ממצלמות האבטחה הבחינו כי הפורץ נפצע ברגלו במהלך האירוע, בזמן שקפץ החוצה דרך החלון. בעקבות זאת הצליחו השוטרים לאתר דגימת דם - וכך הגיעו אל החשוד. כתב אישום הוגש נגדו בשבוע שעבר בגין פריצה וגניבת רכוש.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

המשטרה החלה לחפש אחר הנאשם לפני כחודש בעקבות תלונה שהוגשה במשטרה על פריצה לדירה ברחוב ירושלים בראשון לציון, ממנה נגנבו מחשבים ניידים, תיק, שעוני יד וכסף מזומן. מהחקירה עלה כי הנאשם הגיע למקום יחד עם שני שותפים ופרץ לבית דרך חלון הנמצא בצד החיצוני של הבניין, כשהוא עוטה גרביים על ידיו.

כפי שמראה התיעוד, הנאשם ושותפיו העבירו, דרך החלון, לחברם שהמתין בחוץ את הרכוש הגנוב ועזבו את המקום. לאחר שניתחו את הצילום ממצלמות האבטחה, העלו החוקרים את הסברה כי הפורץ נפצע ברגלו מצינור פתח האוורור של המקלט בזמן שקפץ מחלון הבית.

דגימת דם הובילה למעצר. אילוסטרציה
דגימת דם הובילה למעצר. אילוסטרציה | צילום: רויטרס, חדשות

בעקבות אבחנה זו, חוקרי הזיהוי הפלילי הגיעו לזירה והפיקו מהצינור ממצאים שהובילו לגילוי זהותו של הנאשם ולמעצרו. לאחר מכן, בחיפוש שערכו השוטרים בביתו נמצאו ממצאים נוספים הקושרים אותו למקרה.

הנאשם נעצר לפני כשבועיים ומעצרו הוארך מעת לעת על ידי בית משפט השלום בראשל"צ. עם סיום החקירה הגישה התביעה המשטרתית כתב אישום בעניינו ובקשה למעצרו עד לתום ההליכים נגדו.