יורם דנציגר. ארכיון (צילום: אורי לנז / פלאש 90, חדשות)
יורם דנציגר. ארכיון | צילום: אורי לנז / פלאש 90, חדשות

יו"ר לשכת עורכי הדין אבי חימי ימליץ למנות את שופט בית המשפט העליון לשעבר יורם דנציגר במקום אפי נוה בוועדה לבחירת שופטים, כך פורסם היום (שבת) לראשונה בחדשות Online. דנציגר הסכים להצעה שתובא לאישור במועצה הארצית של לשכת עורכי הדין.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

פרופסור דנציגר, שפרש בפברואר 2018 מכס השיפוט, זכור בין היתר בזכות היותו השופט היחיד, בדעת מיעוט, שהחליט לזכות את רומן זדורוב מחמת הספק. מדובר במינוי שאם יאושר הוא מינוי מפתיע מאוד.

דנציגר יחליף את אפי נוה? (צילום: Yonatan Sindel/Flash90, חדשות)
דנציגר יחליף את אפי נוה? | צילום: Yonatan Sindel/Flash90, חדשות

דנציגר, שהושבע בנובמבר 2007 כשופט בבית המשפט העליון, משמש מאז יוני 2018 כבורר וכמגשר ופועל ממשרד מטרי מאירי ושות' ומשמש כמרצה למשפטים. במאי 2018 מינתה שרת המשפטים את דנציגר לכהן כיושב ראש ועדה שתעסוק בנושא צמצום הרשעות השווא במשפט הישראלי.

יו"ר הלשכה אבי חימי (צילום: יח"צ, חדשות)
יו"ר הלשכה אבי חימי | צילום: יח"צ, חדשות

ראש לשכת עורכי הדין עו"ד אבי חימי מסר בתגובה:"עו"ד יורם דנצינגר, אדם ושופט משכמו ומעלה. איש צדק ומשפט, פורץ דרך בחשיבתו, יש בו את השילוב של אומץ, חדות וחמלה. כל מה שנדרש משופט ועורך דין. דנצינגר חזר לכור מחצבתו אחרי 30 שנות עריכת דין ועשור של שיפוט. הוא בקיא במלאכת עריכת הדין ותמיד הצהיר על כך שהוא גאה על היותו עורך דין. אני מברך אותו על כך שנאות לבקשתי להיות נציג לשכת עורכי הדין בוועדה לבחירת שופטים. מהלך זה מעביר מסר ברור שהלשכה חזקה כמו גם מסר של חיזוק מעמד מקצוע עריכת הדין ויוקרתו".

דנציגר יחליף את אפי נוה, שפרש מהוועדה בשל החקירות שמתנהלות נגדו. נוה פרש בדצמבר האחרון לאחר שהוגש נגדו כתב אישום בגין יציאה מישראל שלא כחוק בצוותא. עם פרישתו הוא מסר: "לאור הודעת הפרקליטות מהיום וחרף העובדה שההליך שהוגש נגדי הזוי ממש ונגוע באכיפה בררנית ואף מעבר לכך ומניח שהדברים יתבהרו בתוכנית עובדה מחרתיים ובביהמ"ש, התייעצנו וישבנו הנהגת הלשכה - ראשי המחוזות ויו"ר המועצה והגענו להחלטה שהדבר הכי נכון לעת הזאת הוא שאפנה את מקומי בועדה לבחירת שופטים".