מחמוד קטוסה, הנאשם באונס בת ה-7‎ (צילום: חדשות)
כתב האישום בוטל. מחמוד קטוסה | צילום: חדשות

עורכי דינו של קטוסה מרוצים, הוא עצמו שמע על ההחלטה מהתקשורת: זמן קצר לאחר פרסום ההחלטה הדרמטית הבוקר (שלישי) לפיה כתב האישום נגד מחמוד קטוסה יבוטל והוא לא יואשם באונס הילדה בת ה-7 מבנימין, הגיבו פרקליטיו והדגישו שלאורך כל הדרך הם עמדו על האמת וידעו שקטוסה הוא לא הנאשם במקרה המזוויע.

לקריאת ההחלטה המלאה של הפרקליט הצבאי הראשי לחצו כאן

לקריאת המכתב ששלחה הפרקליטות לבית הדין הצבאי לחצו כאן

"מחמוד לא קשור לזה בשום צורה ובשום אופן כמו שאמרתי", אמר אחד מפרקליטיו של קטוסה, עו"ד נאשף דרוויש בשיחה עם החדשות, "עבדנו מאוד קשה כל השבוע הזה. אני שמח שהאנשים הנכונים הגיעו למסקנה הנכונה. אי אפשר לסמוך על הדברים שנאמרים על ידי גורמים כאלה ואחרים, כל דבר שאני אמרתי הסתבר כנכון - וכל מה שהם אמרו הסתבר כשטויות".

ואיך התבשר על ההחלטה הדרמטית מי שעד הבוקר נחשב לנאשם בתיק? מתברר שהוא ככל הנראה שמע עליה מהתקשורת: "מחמוד חשוף בכלא לתכנים חדשותיים, הוא יודע מה קורה. אני מניח שהוא שמע את זה מכלי התקשורת", הוסיף עו"ד דרוויש.

"הצדק יצא לאור", סנגורו של קטוסה (צילום: החדשות)
עו"ד נאשף דרוויש | צילום: החדשות

עו"ד מונדר אבו אחמד, פרקליט נוסף של קטוסה, אמר בשיחה עם החדשות כי "הוא פשוט האדם הלא נכון. הצדק יצא לאור. היינו בטוחים שהלקוח שלנו חף מפשע. כל החומר שהוצג בבית המשפט, בפני השופט, לא מצדיק תשאול בכלל".

"המשטרה עלתה על העץ וניסתה לקשור את מחמוד קטוסה לכל ראיה שנמצאה", הוסיף עו"ד אבו אחמד. "זו הסיבה שחזרו בהם מכתב האישום. המשטרה לא ישנה ב-12 הימים שחלפו מאז ההחלטה על המשך החקירה. אנחנו מזדהים עם הילדה ומשפחתה ומבינים מה זה ילדה שעוברת מקרה כזה חמור". בריאיון לגלי צה"ל הוסיף: "השלב הבא יהיה לתבוע את המדינה על 55 ימי מעצר שווא". על ההתנהלות בחקירה אמר: "הילדה מלכתחילה הצביעה על מחמוד מפני שהוא דמות מוכרת בבית הספר, בחקירת ילדים הילד צריך לרצות את החוקר".

בהודעה הדרמטית שנשלחה הבוקר מהפרקליטות הצבאית לבית המשפט נכתב: "כתב האישום לא הוקרא לנאשם וממילא הוא טרם השיב לאשמה כנגדו ומשפטו טרם החל". עוד צויין בפנייה כי לאור ביטול ההליכים, יש לשחרר את קטוסה ולבטל את הדיון: "התביעה הצבאית שומרת לעצמה את הזכות להגיש כתב אישום חדש נגד הנאשם בעתיד, ככל שיימצא לך בסיס ראייתי מספק".‎

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו