55 אלף שקלים (צילום: Amos Ben Gershom/לעמ, חדשות)
55 אלף שקלים | צילום: Amos Ben Gershom/לעמ, חדשות

תיק המעונות: המגשר מטעם בית המשפט  מול רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו, הגיש (שני) הצעה חדשה לפיה היא תשיב 55 אלף שקלים. על פי הפרסום ב"אולפן שישי" עורך דינה יוסי כהן הודיע כי נתניהו תסכים להחזיר סכום של כעשרת אלפים שקלים לכל היותר. רעיית ראש הממשלה צפויה להגיע להסדר עם הפרקליטות ולפיו היא תודה במיוחס לה, תורשע בעבירה פלילית ותשלם קנס.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

על פי כתב האישום שהוגש נגדה בחודש ביוני שעבר, נתניהו פעלה יחד עם עזרא סיידוף - מנכ"ל מבצעים ונכסים במשרד ראש הממשלה - כדי להשיג במרמה את מימון המשרד להזמנת מאות ארוחות יקרות ממסעדות, בשווי כולל של יותר מ-350 אלף שקלים.

בכתב האישום נכתב כי נתניהו פעלה תוך עקיפה מכוונת של הנהלים שאסרו להזמין ארוחות מוכנות, במקביל להעסקת מבשלת במעון ראש הממשלה ברחוב בלפור בירושלים. בין היתר הזמינה נתניהו מדי חודש, החל מאפריל 2009 ועד מרס 2013, ארוחות בשווי שנע מ-444 שקלים ל-26,061 שקלים משלל מסעדות שף בירושלים וכן ממלון בבירה.

רעיית רה"מ שרה נתניהו (צילום: פלאש 90, יונתן סינדל, חדשות)
צילום: פלאש 90, יונתן סינדל, חדשות

לפני כחודשיים, הציעה הפרקליטות לפרקליטיה של רעיית ראש הממשלה הסדר טיעון במסגרתו יימחקו הסעיפים החמורים נגדה והיא בתורה תודה ותורשע בסעיף מופחת - וקל הרבה יותר: קבלת דבר בתחבולה או בניצול מכוון של טעות של הזולת, בדגש על כך שאין מרמה. נתניהו הסכימה להודות בסעיף המופחת תחת הכותרת "תחבולה" אך הדגישה שזה יקרה רק אחרי מועד הבחירות.

על אף שמדובר בסעיף קל בהרבה, הוא עדיין יצריך מנתניהו להודות בעבירה פלילית, הודאה שתגרור הרשעה. כשבועיים לאחר הצגעת הסדר הטיעון, פורסם במהדורה המרכזית כי למרות ההסכמה להאשים את רעיית ראש הממשלה בסעיף אישום מופחת - מסתמן כי נתניהו לא תיענה לדרישות הפרקליטות ולא תחזור סכום כסף של כ-359 אלף שקלים שאותו קיבלה ממשרד ראש הממשלה לצורך מימון הארוחות.

עוד פורסם כי עורך דינה יוסי כהן הודיע כי נתניהו תסכים להחזיר סכום של כעשרת אלפים שקלים לכל היותר. עם פרסום הידיעה מסר עו"ד כהן בתגובה כי "הדיווח לא נכון, לא היו דברים מעולם. זהו ניסיון להכשיל את הליך הגישור".