נתי חדד בתאילנד
נתי חדד בתאילנד | צילום: חדשות

בתקופה האחרונה בני משפחתו של הישראלי נתי חדד, שנשלח לכלא בתאילנד, ביקשה מהרשויות בישראל שוב ושוב לפעול כדי להחזיר אותו הביתה. בקשה כזאת הגיעה גם לשר לביטחון פנים גלעד ארדן ולשרת המשפטים דאז איילת שקד. לפני כשבועיים וחצי, לאחר שהשניים עיינו במכתבו של חדד, הם חתמו על בקשה להעברתו לישראל, וביקשו באופן רשמי שירצה את יתרת המאסר שלו בארץ.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

חדד עצמו שלח בתקופה האחרונה אין ספור פרסומים בהם הוא בוכה ומבקש ממדינת ישראל "להציל אותו".

בתאילנד, חדד מוכר כאיש שהפעיל מרפאה בלתי רשמית במחוז קוסומוי בתאילנד. הוא מוכר בקרב הרבה תיירים ישראלים, שחדד נחלץ לעזרתם כשהסתבכו והיו במצוקה. ביולי 2017 הכול השתנה, הוא נעצר במרפאתו על ידי הרשויות בתאילנד בחשד לביצוע עבירות שונות.

חדד בידי הרשויות בתאילנד
חדד בידי הרשויות בתאילנד | צילום: התקשורת בתאילנד, חדשות

נגד חדד הוגש כתב אישום בגין עבירות אחזקת סמים שלא לצריכה עצמית, החזקת תרופות ללא רישיון, מכירת תרופות ללא רישיון והחזקת תרופות פגות תוקף - הכול במסגרת המרפאה אותה הפעיל בקוסומוי. חדד עצמו הכחיש את ההאשמות החמורות, וטען שמדובר בתפירת תיק.

למרות תחנוניו הרבים, דבר לא עזר ולפי כשנה בית המשפט בתאילנד גזר עליו 18 חודשי מאסר בפועל באשמת אחזקת נשק ותחמושת ללא רישיון, אחזקת מקלטי רדיו ללא רישיון, אחזקת אפוד מגן ללא רישיון וכן הפעלת מרפאה ללא רישיון - בנוסף לאישומים בנושא התרופות.

מתמהמה. השר ארדן
השר לביטחון פנים גלעד ארדן | צילום: פלאש 90, חדשות

לפני כשבועיים וחצי חתמו השר לביטחון פנים ארדן ושרת המשפטים דאז איילת שקד, ואישרו את בקשתו של חדד בשם מדינת ישראל. זהו אקט שמאפשר בסופו של דבר את העברתו לישראל. ההחלטה התקבלה על אף שחדד אינו עומד באחד מתנאי החוק שהוא מגורי קבע בישראל. לפנים משורת הדין, השרים פטרו אותו מהתנאי הזה.

למרות ששני השרים אישרו את בקשתו, משפחתו של חדד נתקלה בבעיה נוספת - ההסגרה של חדד לישראל עולה כעשרת אלפים דולרים. גם את העלות הזאת המדינה הסכימה לממן.

השר לביטחון פנים גלעד ארדן מסר: "אני שמח לאשר את בקשתו של נתי ומקווה שהליך ההעברה יתבצע במהירות האפשרית כדי להקל על תנאי מאסרו הקשים של נתי ולאפשר לו לפגוש את אימו ואת משפחתו בישראל בהקדם האפשרי כאשר לא נשקפת לציבור סכנה מעשית. וכאשר ניתן לסייע לישראלי הכלוא בניכר, חובתי לסייע וכך פעלתי".

מאיילת שקד נמסר: "מדינת ישראל היא בית של כל יהודי באשר הוא בוודאי מי שהוא אזרח ישראלי אני שמחה שנפל בחלקנו הזכות להעביר מכלא זה למדינת ישראל".