שרה נתניהו בבית המשפט (צילום: רויטרס, חדשות)
שרה נתניהו בבית המשפט, ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

הסדר טיעון לשרה נתניהו במסגרת תיק המעונות: בהתאם למתווה שנחשף בחדשות בתחילת השבוע, התקבלה הצעת המגשר מטעם בית המשפט שלפיה תשלם נתניהו 55 אלף שקלים - עשרת אלפים כקנס, ו-45 אלף שיוחזרו לקופת המדינה. במסגרת ההסכם, נתניהו תורשע בסעיף של "ניצול טעות של הזולת", ולא במרמה. הסדר נקבע גם עם עזרא סיידוף, מנכ"ל מבצעים ונכסים במשרד ראש הממשלה המעורב בפרשה, שישלם קנס של עשרת אלפים שקלים ויבצע 120 שעות עבודה לתועלת הציבור.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בשבוע שעבר הודיע עורך דינה של נתניהו, יוסי כהן, כי היא תסכים להחזיר סכום של כעשרת אלפים שקלים לכל היותר. עם זאת, דווח כי רעיית ראש הממשלה צפויה להגיע להסדר עם הפרקליטות ולפיו היא תודה במיוחס לה, תורשע בעבירה פלילית ותשלם קנס.

מעון רה"מ בירושלים (צילום: חדשות 2)
מעון רה"מ בירושלים | צילום: חדשות 2

על פי כתב האישום שהוגש נגדה בחודש יוני שעבר, נתניהו פעלה יחד עם סיידוף כדי להשיג במרמה את מימון המשרד להזמנת מאות ארוחות יקרות ממסעדות, בשווי כולל של יותר מ-350 אלף שקלים.

בכתב האישום נכתב כי נתניהו פעלה תוך עקיפה מכוונת של הנהלים שאסרו להזמין ארוחות מוכנות, במקביל להעסקת מבשלת במעון ראש הממשלה ברחוב שבלפור בירושלים. בין היתר הזמינה נתניהו מדי חודש, החל מאפריל 2009 ועד מרס 2013, ארוחות בשווי שנע מ-444 שקלים ל-26,061 שקלים משלל מסעדות שף בירושלים וגם ממלון בבירה.

לפני כחודשיים, הציעה הפרקליטות לעורכי דינה של רעיית ראש הממשלה הסדר טיעון שבמסגרתו יימחקו הסעיפים החמורים נגדה והיא בתורה תודה ותורשע בסעיף מופחת - וקל הרבה יותר: קבלת דבר בתחבולה או בניצול מכוון של טעות של הזולת, בדגש על כך שאין מרמה. נתניהו הסכימה להודות בסעיף המופחת תחת הכותרת "תחבולה" אך הדגישה שזה יקרה רק אחרי מועד הבחירות.

ח"כ שלי יחימוביץ הגיבה להסדר בתיק המעונות ותקפה את ראש הממשלה. "כתב האישום בפרשת המעונות היה צריך להיות מוגש נגד ראש הממשלה נתניהו ולא נגד אשתו", מסרה. "הוא נבחר הציבור, ולא היא, וההנחה שמה שמתרחש בבית הוא באחריות האשה - שוביניסטית ומקוממת".

"אין זה מפחית כהוא זה את חומרת העובדה שבבית ראש הממשלה התבצעה עבירת 'ניצול מכוון של טעות הזולת'", הוסיפה יחימוביץ'. "אשר רק בשל עסקת הטיעון באה במקום סעיפי מרמה בנסיבות מחמירות והפרת אמונים".