"זרק את הגופה וחזר הבייתה": הפרקליטות הגישה היום (חמישי) כתב אישום נגד וליד ותד, בעלה של סוזן ותד בת ה-39 מבקה אל גרבייה, שגופתה נמצאה לפני כשבועיים על ידי כוחות משטרת חוף. ותד הואשם שחנק את אשתו למוות מול בנם התינוק, לקח את גופתה ליער, השאיר אותה שם - וחזר לביתו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

על פי כתב האישום, היחסים בין שני בני הזוג היו מעורערים בתקופה שלפני הרצח. עוד נטען, כי וליד הכה את אשתו, בעיקר בשל חשד שלו כי ותד בוגדת בו, ובשל תחושתו שהיא אינה מכבדת אותו ו"אינה סרה למרותו".

בכתב האישום מתואר כיצד החליט הנאשם, במהלך שיחת טלפון עם אחותו, לרצוח את אשתו. בהמשך מתואר כיצד הגיע ברכבו, יחד עם התינוק המשותף של השניים, לאסוף את ותד מהמסעדה בה עבדה.

בעלה של סוזאן ותד שחשוד ברצח (צילום: החדשות)
צילום: החדשות

לאחר שהגיעו לביתם, החליט וליד להוציא לפועל את תכניתו והחל לחנוק את רעייתו בעזרת ידיו ובעזרת חבל. בכל מהלך הרצח, התינוק של השניים היה נוכח בחדר והיה עד למעשים הקשים.
על פי האישום, מיד לאחר מכן, עטף את ותד בשמיכה, העביר את גופתה לתא המטען של מכוניתו ונסע לעבר החורשה הקרובה לכפר מייסר. שם, כך מתואר בכתב האישום, הניח את גופתה בצמחייה, דאג לטשטש את הראיות ועזב את המקום.

כתב האישום מתאר גם כיצד לאחר הרצח, חזר וליד לביתו והעלים את משקפי הראייה של רעייתו ואת הטלפון הנייד שלה. יום למחרת אף חזר לזירה בה הטמין את הגופה של ותד.

גופתה של ותד נמצאה בערב שבת של סוף מרס, לאחר שנעדרה מספר ימים וכוחות גדולים חיפשו אחריה. לאחר שנמצאה גופתה עצרה המשטרה את בעלה, שנחשד ברצח אשתו, ובית המשפט האריך את מעצרו.

ראש עיריית בקה אל גרבייה, עו"ד מורסי אבו מוך, קיים ערב היעלמותה של ותד ישיבת עירייה דחופה, ובעקבות הרצח התקיימה בבקה אל גרבייה שביתה, במחאה על האלימות. המוסדות בעיר היו סגורים לקבלת קהל והלימודים התקיימו במתכונת מיוחדת, שבו שולבו פעילויות חינוכיות נגד אלימות.