"נעביר את תפעול מעונות היום למשרד החינוך" (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות)
נתניהו ומנדלבליט | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות

חומרי החקירה נאספו בדרך לשימוע: ראש הממשלה ופרקליטיו הגיעו להסדר זמני על תשלום מקדמה לשכר טרחתם כדי שיקחו את חומרי החקירה מידי היועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט. המשמעות היא שכעת, עם קבלת חומרי החקירה, יוכלו הפרקליטים ללמוד את הממצאים שעלו ולהיחשף לכלל העדויות שנגבו מהעדים השונים ומעדי המדינה, ובכך להכין את כתב ההגנה לקראת משפט אפשרי.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

מטעם ראש הממשלה נמסר כי "ראש הממשלה עומד על זכותו לקבל סיוע כספי להגנתו המשפטית, כמו כל איש ציבור, אל מול סכומי העתק שהמדינה הוציאה בעניינו. לפיכך, פנו פרקליטי ראש הממשלה נתניהו לקבל את החומרי החקירה".

במשרד המשפטים עדכנו כי "בא כוחו של ראש הממשלה הודיע ליועץ המשפטי לממשלה כי בכוונתו לתאם מועד לשימוע", וציינו כי הנציגים מטעמו של נתניהו אספו את ליבת חומרי החקירה.

"כפי שהבהירו הסנגורים, בכוונתם ליצור קשר עם לשכת היועץ המשפטי לממשלה עד ליום 20.5.19 לשם תיאום מועד השימוע (במידת הצורך, ייתכן כי יבקשו שהות קצרה לשם תיאום המועד).
כפי שמסר היועץ המשפטי לממשלה במכתבו מיום 12.5.19, הוא רואה חשיבות רבה בקיום הליך השימוע, וכפי שנמסר לא אחת - ככל שההליך אכן יתקיים, בכוונתו לקיימו בלב פתוח ובנפש חפצה".

עו"ד נבות תל צור (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות)
עו"ד נבות תל צור | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות

נזכיר כי פרקליטי נתניהו טענו לאורך זמן רב כי הם לא הלכו לקבל את חומרי החקירה משום שהם לא מקבלים שכר טרחה על עבודתם. הסיבה לכך מצד נתניהו היא שוועדת ההיתרים לא אישרה לו לקבל סיוע כספי מבעלי הון ומקורבים עבור הגנתו, ועל כן כל עוד המאבק נמשך נגד ועדת ההיתרים בבית המשפט - ראש הממשלה לא העביר את הכסף לפרקליטיו.

בתחילת השבוע הבהיר מנדלבליט כי הוא שלח את חומרי החקירה למשרדיו של עורך הדין נבות תל צור, אך שם סירבו לקבל אותם. בתגובה לכך אמר מנדלבליט כי הוא יסיק את המשמעויות הנדרשות מכך, במה שעשוי היה להתפרש כביטול אפשרי של השימוע והגשת כתב אישום ללא המתנה.

מנגד, פרקליטיו של נתניהו טענו כי עו"ד תל צור לא נכח במשרדו ועל כן לא קיבל את חומרי החקירה. קרב הגרסאות הזה עורר סערה וחילופי הטענות נמשכו בין הצדדים.