"אירוע מקפיא את הדם". מרגול, היום (צילום: פלאש 90, חדשות)
"אירוע מקפיא את הדם". מרגול | צילום: פלאש 90, חדשות

הזמרת מרגלית צנעני הגיעה היום (שני) להעיד בדיון ההוכחות בבית המשפט המחוזי בתל אביב בפרשת הנחת המטענים שבה הואשמו העבריינים אבנר הררי ואבישי בן דוד. "זה לא נעים שהאוטו שלך מתפוצץ", אמרה בדיון. "חבל לי על הביואיק, היה אוטו משובח".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

 במהלך הדיון עורכי הדין של הנאשמים, עו"ד שי רודה ואיתן סבג, ביקרו בחריפות את התביעה וטענו: "תפרתם תיק". התובע בתיק, עו"ד חגאי בנימין הגיב ואמר "אתה עושה פה נזק מול הנאשמים". הנאשם בן דוד התפרץ ואמר:  "איזה נזק? תפרתם תיק". 

כשיצאה מהדיון בהפסקה אמרה מרגול שהיא שמחה שהסיפור מאחוריה: "לעמוד מול אבנר מרגיש הכי טריוויאלי בעולם". צנעני אמרה במהלך הדיון שאינה יודעת מי עומד מאחורי המסרון, "זה אירוע קשה שמקפיא את הדם", אמרה. "להיות מאוימת היה זר לי, זה היה קשה מאוד. עם הזמן זה התעמעם, פחדנית אני לא אבל אשרי אדם ירא תמיד".

אבנר הררי. ארכיון (צילום: פלאש 90, חדשות)
אבנר הררי. ארכיון | צילום: פלאש 90, חדשות

צנעני גם העידה על ההיכרות שלה עם הנאשם אבנר הררי וטענה כי היא הייתה שטחית. "יש לו בן זמר נהדר!", ציינה. "חוץ מזה הוא גם דיבר איתי כמה פעמים. הוא התקשר פעם אחת שבועיים, שלושה לפני המקרה. אמר שיש לו שיר חדש ושאני אעזור לו. עניתי לו שאני לא האוטוריטה לגמרי".

"ברוך השם, מרגיש שמח שאני עוד מעט מזדכה", אמר הררי לחדשות Online. "חיוך מרוח על פני בתא הנאשמים". הררי גם שוחח עם כתבים לפני הדיון. "הידיים שלי נקיות כמו משי ואנחנו נצא כמו גדולים והכול יהיה בסדר", אמר. "אני מאמין בשופטים היקרים ומאמין שהכול יהיה בסדר. אין אפילו עד אחד. עד עכשיו כל העדים נותנים לנו רק קומפלימנטים אין לנו אפילו ראיה נסיבתית".

"תיק שלא היה צריך להיות מוגש"

עו"ד איתן סבג, סנגורו של הררי התייחס לעדות של צנעני. "מהעדות שלה עולה שכל התיק הזה מבחינתנו הוא תיק שלא היה צריך להיות מוגש, לפחות לא נגד אבנר הררי", אמר לחדשות Online. "היא חזרה ואמרה שאין לה שום קשר ושהיא לא ידעה על כוונה של מישהו לפגוע בה. היא לא הבינה מדוע במשטרה התעקשו לזמן אותה כאילו היא יודעת את זהותו של מישהו שתכנן לפגוע בה".

עו"ד איתן סבג (צילום: יח''צ ‎, חדשות)
עו"ד איתן סבג | צילום: יח''צ ‎, חדשות

עורך הדין שי רודה, פרקליט של הנאשם אבישי בן דוד, ביקר את התנהלות המשטרה. "לבי עם הזמרת מרגלית צנעני", אמר לחדשות 12 Online. "משטרת ישראל התייחסה אליה כאל נאשמת ולא כקורבן עבירה רק בגלל שלא מסרה את שמות הנאשמים אבישי בן דוד ואבנר הררי".

עו"ד שי רודה (צילום: יח"צ, חדשות)
עו"ד שי רודה | צילום: יח"צ, חדשות

רודה הוסיף: "כשנשאלה במי היא חושדת שהניח מטען ברכבה, צנעני חזרה בעדותה בבית המשפט על עדותה בחקירת המשטרה שלפיה היא לא מכירה את אבישי בן דוד וכי אבנר הררי מעולם לא איים עליה. אין לי מושג מי הניח מטען ברכבה. צר לי על עוגמת הנפש שנגרמה, אנחנו בישורת האחרונה של סיום המשפט".